Офіційна сторінкаЛого

Жовківська районна державна адміністрація
Львівської області

У Раві-Руській запустили реконструйовану каналізаційно-насосну станцію

Два роки та 4 мільйони гривень – стільки часу та коштів знадобилося для офіційного запуску реконструйованої каналізаційно-насосної станції (КНС), яка розташована на території Рави-Руської.

Роботи з реконструкції КНС виконані за підтримки департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації в межах Програми охорони навколишнього природного середовища Львівської області на 2016-2020 роки. Офіційний запуск відбувся сьогодні, 21 грудня, за участі заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода.

Відтак, за 3 мільйони 854 тисячі гривень з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на КНС встановили систему вентиляції, замінили трубопровід, засувки та клапани, електросилове обладнання, 2 насоси, одноканальний ультразвуковий водолічильник, ручний стаціонарний таль, щит керування погружним насосом та електрообладнання для каналізаційної насосної станції. Свою частину – 14 % до зазначеної суми – у співфінансування проєкту додала і місцева громада. Генеральним підрядником, яка виграла тендер на реконструкцію КНС у Раві-Руській є компанія “Акваполімер Інжиніринг”.

Нагадаємо, що об’єкт розташований у північній частині міста і призначений для перекачування стічних вод побутової каналізації з подальшою їх очисткою на очисних спорудах.

“Наразі старі очисні працюють, проте потребують реконструкції. У нас готова проектно-кошторисна документація. Щоб оновити обладнання очисних у Рава-Руській, потрібно понад 8,5 млн гривень. Центральним водовідведенням у місті охоплено понад 90% домогосподарств”, – зазначає директор департаменту екології Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник.

Ситуація з оновленням інженерних комунікацій у містах має міжнародний вимір, наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

“Йдеться про загрозу критичного забруднення річок Західний Буг та Сян. Водою цих річок користується також Польща і Білорусь, бо вони впадають у Віслу, а відтак і Балтійське море. Тому ми намагаємося робити все, що в наших силах, для зменшення забруднення водойм стічними водами. Левова частка зі 176 природоохоронних заходів, які реалізовуються в області 2019-го року, – це заходи, спрямовані на охорону водних ресурсів. Якщо бути точним, то понад 180 мільйони гривень з 304-ох витрачено саме на реконструкцію і будівництво очисних споруд, бо ці роботи, насправді, дорогі”, – зазначає посадовець.

Юрій Холод підкреслює, що питання модернізації та будівництва міських комунікацій потребує системного підходу, адже більшість із наявних встановлені у 60-х роках минулого століття і надто часто виходять з ладу. Це, на жаль, призводить до забруднення грунтових вод, водойм тощо. У департаменті екології Львівської ОДА повідомляють, що основним джерелом фінансування природоохоронних заходів є кошти природоохоронних фондів та міжнародної технічної допомоги.

Участь у запуску реконструйованої каналізаційно-насосної станцію взяв голова Жовківської райдержадміністрації Роман Черніховський.

Наразі будівництво або реконструкція систем перекачування та очищення побутових стоків триває у 7 населених пунктах області. Серед них: Моршин, Червоноград, Стрий, Раневичі, Судова Вишня, Пустомити та Верхня Білка. Загалом у басейні річки Західний Буг ще чекають реконструкції каналізаційно-очисних споруд 9 населених пунктів.

Ще в семи їх необхідно побудувати найближчим часом. Одним з варіантів цих заходів могло би бути співфінансування з Національного фонду охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами Республіки Польща та інші міжнародні програми.

item
item
item
item
item
item
item
item
item
item
item

Шлях переселенця

Для прийому дзвінків щодо переїзду жителів АР Крим та південно-східних областей України на Львівщину працює «гаряча» телефонна лінія

0-800-501-727 Жовківська райдержадміністрація (252) 21-432 Гаряча лінія з питань надання субсидій
на житлово-комунальні послуги
(252) 61-419
Як отримати житлові субсидії?

Гаряча лінія та електронна пошта для звернень громадян

(також для повідомлення
про будь-які підозрілі дії осіб, загострення ситуації,
скоєння правопорушень.)

(252) 21 432 (252) 22 485