У Раві-Руській запустили реконструйовану каналізаційно-насосну станцію

Два роки та 4 мільйони гривень – стільки часу та коштів знадобилося для офіційного запуску реконструйованої каналізаційно-насосної станції (КНС), яка розташована на території Рави-Руської.

Роботи з реконструкції КНС виконані за підтримки департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації в межах Програми охорони навколишнього природного середовища Львівської області на 2016-2020 роки. Офіційний запуск відбувся сьогодні, 21 грудня, за участі заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода.

Відтак, за 3 мільйони 854 тисячі гривень з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на КНС встановили систему вентиляції, замінили трубопровід, засувки та клапани, електросилове обладнання, 2 насоси, одноканальний ультразвуковий водолічильник, ручний стаціонарний таль, щит керування погружним насосом та електрообладнання для каналізаційної насосної станції. Свою частину – 14 % до зазначеної суми – у співфінансування проєкту додала і місцева громада. Генеральним підрядником, яка виграла тендер на реконструкцію КНС у Раві-Руській є компанія “Акваполімер Інжиніринг”.

Нагадаємо, що об’єкт розташований у північній частині міста і призначений для перекачування стічних вод побутової каналізації з подальшою їх очисткою на очисних спорудах.

“Наразі старі очисні працюють, проте потребують реконструкції. У нас готова проектно-кошторисна документація. Щоб оновити обладнання очисних у Рава-Руській, потрібно понад 8,5 млн гривень. Центральним водовідведенням у місті охоплено понад 90% домогосподарств”, – зазначає директор департаменту екології Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник.

Ситуація з оновленням інженерних комунікацій у містах має міжнародний вимір, наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

“Йдеться про загрозу критичного забруднення річок Західний Буг та Сян. Водою цих річок користується також Польща і Білорусь, бо вони впадають у Віслу, а відтак і Балтійське море. Тому ми намагаємося робити все, що в наших силах, для зменшення забруднення водойм стічними водами. Левова частка зі 176 природоохоронних заходів, які реалізовуються в області 2019-го року, – це заходи, спрямовані на охорону водних ресурсів. Якщо бути точним, то понад 180 мільйони гривень з 304-ох витрачено саме на реконструкцію і будівництво очисних споруд, бо ці роботи, насправді, дорогі”, – зазначає посадовець.

Юрій Холод підкреслює, що питання модернізації та будівництва міських комунікацій потребує системного підходу, адже більшість із наявних встановлені у 60-х роках минулого століття і надто часто виходять з ладу. Це, на жаль, призводить до забруднення грунтових вод, водойм тощо. У департаменті екології Львівської ОДА повідомляють, що основним джерелом фінансування природоохоронних заходів є кошти природоохоронних фондів та міжнародної технічної допомоги.

Участь у запуску реконструйованої каналізаційно-насосної станцію взяв голова Жовківської райдержадміністрації Роман Черніховський.

Наразі будівництво або реконструкція систем перекачування та очищення побутових стоків триває у 7 населених пунктах області. Серед них: Моршин, Червоноград, Стрий, Раневичі, Судова Вишня, Пустомити та Верхня Білка. Загалом у басейні річки Західний Буг ще чекають реконструкції каналізаційно-очисних споруд 9 населених пунктів.

Ще в семи їх необхідно побудувати найближчим часом. Одним з варіантів цих заходів могло би бути співфінансування з Національного фонду охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами Республіки Польща та інші міжнародні програми.