Габаритно-ваговий контроль на автодорогах планують здійснювати автоматично

На Львівщині із робочим візитом перебуває Міністр інфраструктури України Владислав Криклій. У межах поїздки Міністр наголосив на важливості зважування вантажного транспорту автоматизованими комплексами Weigh in Motion.

«Ми запустили пілотні габаритно-вагові контрольні комплекси, які здійснюють зважування автоматично в русі», – наголосив Владислав Криклій.

Зазначимо, що Weigh in Motion – це автоматизована технологія зі зважування вантажівок. Її мета – фіксувати, якщо транспортний засіб завантажений понад допустиму для його габаритів норму.

Система WiM має забезпечити цілодобовий контроль руху та мінімізує факт людського втручання. Конструкція виглядає наступним чином: під дорожнім покриттям установлюють ваги, які важать автомобіль, а також вимірюють навантаження на вісі та колеса. Надземна частина складається із камер спостереження, а також датчиків швидкості руху й температури.

У пілотній версії кооперувати із системою безпосередньо ще будуть працівники  «Укртрансбезпеки». Вони зупинятимуть та штрафуватимуть водіїв згідно з уже встановленим та зафіксованим у дата-центрі фактом порушення. Надалі ж людський фактор узагалі планують звести до нуля.

«Ми закладаємо кошти, щоб за наступних два роки не менше, ніж 100 подібних комплексів, функціонувало по всій Україні. Це в першу чергу там, де відбувається перетин кордону. Окрім того, і у портах, де є одне з найбільших навантажень», – додав Міністр.