Вони співали “Ще не вмерла…” і вмирали…Земля тремтіла, під ногами ж – твердь…Їм янголи обличчя прикривали…А ті під вибухи гранат ішли на смерть…

День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв.

20 лютого 2014 року в Києві на Майдані обірвалось життя нашого земляка Анатолія Жаловаги, який мав лише 34 роки.

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість із них – молоді, сильні. Ті, що тільки починали жити. «Небесна Сотня» своїм життям викупила свободу для мільйонів українців і дала шанс збудувати нову державу. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»

Сьогодні на алеї пам`яті у м. Жовква зібралися усі, щоб в скорботі низько схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні.

В заходах взяли участь голова Жовківської райдержадміністрації Роман Черніховський, перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації Любов Дунець, заступник голови Жовківської районної радиАлла Жук, голова Жовківської міської ради Петро Вихопень, начальники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники та працівники підприємств, установ та організацій району, учасники АТО, учнівська молодь та небайдужі жовківчани. Опісля на площі Вічевій відбулось віче, в рамках якого учасники взяли участь в акції “Ангели пам’яті” та розвісили паперових ангеликів на деревах.

Номери у виконанні вокального тріо у складі Оксани Масляк, Уляни Рожкової, Мар’яни Тимчишин (пісня «Обійми мене»), читців Тараса Олійника і Лева Грищака, вокаліста Дениса Шемечко «Я не хочу гратись у війну», Максима Правця (твір “Подвиг”), Євгенії Таранюк-Батючок (пісня “Герої не вмирають”) створили тематичну атмосферу заходу.