В Україні не зафіксовано випадків зараження коронавірусом , – із селекторної наради з Віктором Ляшком

Сьогодні, 26 лютого, під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка відбувся селектор щодо ситуації із коронавірусною інфекцією.

Онлайн участь у селекторі від Львівщини взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

У межах наради присутнім повідомили, що станом на сьогодні, 26 лютого, в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

На території всієї країни продовжують здійснювати температурний скринінг – перевірку температури тіла на державних кордонах. Прикордонниками відпрацьовані всі алгоритми у разі виявлення ознак захворювання  – на пунктах пропуску є тимчасові ізолятори.

«У випадку виявлення ознак гострих вірусних захворювань у людини, будуть проведені додаткові необхідні дослідження. Медики та державна прикордонна служба отримали всі необхідні алгоритми та забезпечені засобами індивідуального захисту», – додав Віктор Ляшко.

За словами заступника міністра, в Україні наявні спеціальні  тест-системи. Вони дозволять проводити лабораторну діагностику нового коронавірусу на сучасному рівні. Набори розроблені в Німеччині з максимально можливим профілем виявлення для достовірного визначення зазначеного виду коронавірусу.

«Для дослідження випадків COVID-19 у Міністерства охорони здоров’я є всі необхідні ресурси. Ми забезпечені діагностичними тест-системами, вірусологічна лабораторія має діагностикуми для проведення дослідження полімеразної ланцюгової реакції. Минулої середи Уряд затвердив Постанову Кабінету Міністрів України, яка дозволяє нам закупити  реактиви для діагностики грипу, ГРВІ та гострих распіраторних вірусів на 67 млн грн», – наголосив Віктор Ляшко.

Заступник Міністра наголосив, що в Україні є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисячі лікарів-інфекціоністів, 5 тисяч медичного персоналу, який працює в інфекційних лікарнях,  які оснащені інфекційними боксами.