Питання охорони культурної спадщини розглянули у межах Консультативної ради

3 грудня у Львівській обласній державній адміністрації  відбулося чергове засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини у Львівській області при департаменті архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації.

Одним з основних  питань порядку денного був розгляд  науково-проектної документації “Історико – архітектурний опорний план  смт. Івано-Франкове Яворівського району з визначенням меж і режимів використання історичного ареалу та зон охорони пам’яток культурної спадщини”.

Зазначимо, що ця документація розроблена спеціалістами інституту “Укрзахідпроектреставрація” на замовлення Івано-Франківської селищної ради.

У засіданні Консультативної ради взяли участь представники розробників зазначеної документації та представники замовника.

Після тривалих дискусій, членами Консультативної ради було прийнято рішення доопрацювати документацію відповідно до озвучених зауважень і пропозицій в частині коригування меж історичного ареалу і зон охорони та повторно винести на розгляд відкориговану документацію.

Також, було прийнято рішення рекомендувати до включення до Переліку щойно виявлених пам’яток ряд об’єктів культурної спадщини.

Це, зокрема, костел Святої Трійці в смт. Магерів Жовківського р-ну та будівля Львівської спеціальної школи Марії Покрови І-ІІ ступенів на вул. Личаківській, 35 у  м. Львові. Згадані об’єкти, відповідно до вимог Наказу Міністерства культури України від 27.062019 № 501, будуть вноситися до переліку щойно виявлених пам’яток культурної спадщини розпорядженням голови обласної державної адміністрації.