Надходження плати за землю до місцевих бюджетів у січні від підприємств Львівщини зросли майже на 25 %

Платники податків Львівщини упродовж січня 2020 року сплатили до загального фонду місцевих бюджетів 82,5 млн грн плати за землю, що на 22,9 % більше від запланованого. У порівнянні з січнем 2019 року надходження плати за землю збільшилися на 16,4 млн грн (у січні 2019 року – 66,1 млн гривень). Про це інформують в управлінні податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Львівській області.

Управління також нагадує, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до податкової інспекції за розташуванням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Платник плати за землю має право подавати звітну податкову декларацію щомісяця, що звільняє його від обов’язку подання її не пізніше 20 лютого поточного року, упродовж 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

При цьому за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі, платник подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

У разі зміни упродовж року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію упродовж 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.