На Жовківщині вшанували учасників бойових дій на території інших держав

Щороку, 15 лютого, в день пам’яті до річниці виводу військ з республіки Афганістан та вшанування учасників бойових дій на території інших держав небайдужі мешканці, влада та Жовківська районна організація спілки ветеранів афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) збираються разом, щоб вшанувати пам’ять тих, кого вже немає з нами.

15 лютого для всіх – особлива дата. Щороку в цей день вшановують воїнів-інтернаціоналістів та тих, хто не повернувся з війни.
Сьогодні роки, місяці, дні, проведені в Афганістані та на інших війнах, здаються окремо прожитим життям. Погодяться з цим, мабуть тільки ті, хто був на війні і зазирав в обличчя смерті. Так, Куба, В’єтнам, Сомалі, Афганістан назавжди залишаться в пам’яті тих, хто пройшов через їх горнило. А ще багато тих, хто брав участь у миротворчих місіях ООН в Югославії, Африці, Монголії, Чехословаччині, Чечні…
Афганістан. Через цю безглузду війну пройшли 700 тисяч чоловік. І серед них 30% були українці. Звання Героя Радянського Союзу було присвоєно 72 військовослужбовцям. 15 тисяч воїнів загинуло у радянсько-афганській війні.
Вона лишила страшні наслідки для України. Не повернулися додому з війни 3360 воїнів; з них 3280 загинуло, а 80 пропало безвісти чи потрапило в полон. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, вони свято вірили, що виконують свій інтернаціональний обов’язок, вони вірили, що несуть визволення народу Афганістану, вірили, що йдуть не воювати, а захищати. Ця боротьба тривала майже 10 років і вимагала великих жертв.
Отець Лазар та отець Василь відправили панахиду та звернулися з Божим словом до присутніх. Слова подяки та підтримки висловили голова Жовківської районної державної адміністрації Роман Черніховський, голова Жовківської районної ради Роман Горбань та міський голова Петро Вихопень. Заступник Жовківської районної організації спілки ветеранів Афганістану Володимир Лущик передав вітання від голови спілки Олександра Кицилінського, який зараз знаходиться на передовій в зоні ООС.
Пісню “В Афгані часто снились вишні” виконала вихованка Жовківського районного центру дитячої та юнацької творчості Аліна Арсентьєва (керівник Анатолій Щурик).