На Жовківщині презентували книгу про Героя Небесної Сотні – Анатолія Жаловагу

18 лютого у приміщенні Жовківської РЦБС презентували книгу «Небесна Сотня. Герой України Анатолій Жаловага». Сьогоднішній захід – це данина пам`яті нескореному та сильному духом Герою, , який віддав найцінніше – своє життя, заради того, аби Україна залишилась територіально цілісною та незалежною.
Розпочали захід презентацією відеофільму про Героя Небесної Сотні.
Батьки Григорій Петрович та Лариса Яківна розповіли присутнім про його дитинство, навчання та трудовий шлях, становлення його як самодостатньої особистості. Щойно побачивши новини з Майдану, Анатолій вирішив їхати до столиці. Та потрапив туди з третього разу. 18 лютого 2014 року Анатолію не вистачило місця в автобусі, яким виїжджала перша частина активістів з його рідних Дублян. Потім випадково забув паспорт. Та 19 лютого він вже був у Києві.
«Тут справжня війна», – сказав братові по телефону. Просив, щоб відправляли ще автобуси, бо дуже потрібна допомога. Наступного дня, 20 лютого 2014 року, рідні не додзвонилися Анатолію. А ввечері побачили прізвище Жаловага у списках загиблих. До останнього сподівалися, що це помилка. Загинув Анатолій на вулиці Інститутській в Києві від кулі снайпера, яка влучила йому в голову. Тіло знайшли на подвір’ї біля Михайлівського собору.
Слова співчуття батькам та шану подвигу Герою висловив голова Жовківської райдержадміністрації Роман Черніховський.
В свою чергу колишній класний керівник Галина Москалець зазначила: «Сьогодні, напередодні 6-ої річниці від дня загибелі Анатолія, найкращим подарунком для нього і його родини буде пам`ять про нього, гордість за його вчинки та намагання стати гідними тої пам`яті незламного духом Героя».
Весь наклад перевидання книги «Небесна Сотня. Герой України Анатолій Жаловага» Львівського державного університету фізичної культури ( 500 примірників) буде переданий до бібліотек, навчальних закладів, громадських установ з метою увічнення пам’яті Героя Небесної Сотні. Крім того, за просьбою батьків Анатолія, безкоштовно примірники книги отримають родичі загиблих учасників АТО (ООС).