Комісія з питань бюджету, соціально-економічного розвитку погодила проєкт бюджету Львівщини на 2020 рік

Сьогодні, 2 грудня, відбулось засідання комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради. В межах засідання розглянули внесення змін до низки обласних програм, а також проєкт головного фінансового документу області – обласного бюджету на 2020 рік.

Як розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків серед особливостей формування бюджету на 2020 рік є зменшення обсягу додаткової дотації на передані повноваження в освіті та охороні здоров’я, передача на фінансування з державного бюджету відшкодування пільг, субсидій, допомог сім’ям з дітьми, грошового забезпечення батькам-вихователям у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, з 1 квітня 2020 року оплату медичних послуг комунальним закладам охорони здоров’я за договорами з Національною службою здоров’я (з обласного бюджету фінансуються лише : патанатомія, судмедекспертиза, будинки дитини, дитячий протитубсанаторій, диспансер радіаційного захисту, МСЕК, лікувально-фізкультурний диспансер, обласний діагностичний центр, тощо) та інші.

Відтак, прогнозований обсяг обласного бюджету в 2020 році сягатиме 5,7 млрд грн. У порівнянні з  2019 роком, цей обсяг менший удвічі.

У структурі доходів обласного бюджету на 2020 рік складуть: податки і збори – 54%, будівництво, реконструкція та ремонт доріг 20%, медична субвенція 9%, освітня субвенція 7%.

За видатками найбільше коштів скерують у сферу дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, освіти і науки, а також охорони здоров’я.

«Бюджет Львівської області нарешті став самодостатнім. Структура дохідної частини змінилась. Наші власні надходження із 23 % зросли до 54 %. Бюджет підготовлено згідно з вимогами фінансового кодексу. Бюджет збалансований, в ньому збережені всі програми та належний для їх реалізації фінансовий ресурс»,- зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Також проєктом передбачено фінансування 30 обласних програм.

Зазначимо, що проєкт обласного бюджету Львівщини розглянуть на найближчій сесії Львівської обласної ради.