Уряд збільшив витрати на протезування учасникам бойових дій та виділив 9 млн грн сім’ям загиблих на Донбасі

На черговому засіданні Уряд врегулював питання забезпечення новітніми протезами та спеціальними виробами для занять спортом учасників АТО/ООС, які втратили функціональні можливості кінцівок.

Як інформують у Мінсоцполітики, це рішення дозволить вирішити питання:

• повторного забезпечення учасників АТО/ООС виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та спеціальними виробами для занять спортом для активної участі у громадському житті країни, в спортивних змаганнях міжнародного та всеукраїнського рівня;
  • визначити строки видачі дороговартісних виробів (протези нижніх кінцівок – заміна через 6 років, протези верхніх кінцівок – через 5 років);
  • запровадити технічне обслуговування протягом терміну експлуатації вищезазначених виробів та збільшити граничні розміри грошової допомоги на їх ремонт та технічне обслуговування (з 150 до 200 розмірів прожиткового мінімуму).

«Перше – це підтримка наших воїнів, які потребують оновлення протезів. Буде забезпечено повторне протезування там, де строк експлуатації закінчився або потрібні кращі протези. Ми також збільшимо граничний розмір компенсації по частині механізму протезу до 440 тис. гривень, а це майже на 100 тисяч більше, ніж зараз. Крім того, уряд виділяє 9 млн грн для сімей осіб, які загинули в зоні ООС, та особам, які стали інвалідами під час бойових завдань на Донбасі», – сказав  під час засідання уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.