Уряд удосконалює механізм забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

На черговому засіданні Уряду 9 жовтня 2020 року затверджено Типові положення про відповідальний підрозділ та радника з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Відтепер всі органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування (за згодою) зобов’язані створити спеціальні підрозділи та призначити радників, які будуть займатися виключно питаннями забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

До цього часу коло повноважень радників не було визначено, а відповідальні посадові особи одночасно виконували завдання в інших сферах, що призводило до недостатньо ефективної роботи у цьому напрямку.

Одним із основних завдань підрозділів є проведення аналізу та оцінювання впливу державної / регіональної політики на жінок і чоловіків, а також організація виконання базових міжнародних документів у сфері прав людини. Це дозволить краще визначати коріння існуючих проблем та приймати рішення, орієнтовані на потреби конкретних груп жінок і чоловіків, покращуючи якість їх життя.

Діяльність новоутворених підрозділів та радників дозволить створити умови для забезпечення всім громадянам, незалежно від їх статі, віку, інвалідності, місця проживання, раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, мовних або інших ознак однакових можливостей у всіх сферах їх життєдіяльності.

Довідково

Постанова розроблена на виконання Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.11.2015 № 1393-р (зі змінами).