“Ухвалення закону про підтримку культури і туризму дасть великий поштовх для розвитку цих галузей”, – Максим Козицький

Сьогодні, 4 листопада, Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій» (№ 3851).

Закон впроваджує податкові механізмів для надання державної підтримки сферам культури, туризму та сектору креативних індустрій з метою недопущення їх стагнації задля збереження і створення нових робочих місць. Одним із головних складових Закону є зниження ставки податку на додану вартість у розмірі 7% до операцій з постачання послуг з тимчасового розміщування (проживання), що надаються готелями і подібними засобами тимчасового розміщування на 2 роки.

Застосування зниженої ставки податку на додану вартість у розмірі 7% стимулюватиме легалізацію мікро- та малого бізнесу у сферах культури, туризму і секторі креативних індустрій. Це сприятиме зниженню ціни споживання та збільшенню обсягу спожитих послуг, про що свідчить досвід низки країн світу, які застосовують знижену ставку податку на додану вартість. А також зростанню обсягу оборотного капіталу у суб’єктів господарювання і спрямуванню його на реінвестиції в бізнес (зазначається у пояснювальній записці до Закону).

“Ухваленням Закону про підтримку туризму, культури та сектору креативних індустрій Верховна Рада зробила дуже важливий крок з реальної підтримки індустрії гостинності, зокрема готелярської справи. Так, зараз Україна і Львівщина зокрема потерпають від коронавірусу і це впливає на всі галузі економіки. Саме тому маємо робити кроки в напрямку того, аби вберегти туристичний бізнес та робочі місця. Вже сьогодні ми маємо зменшення зайнятості в галузі туризму на понад 50%. Вкрай важливо, що зараз йдеться про одну із стратегічних цілей Львівщини – туризм. Адже найбільша кількість пам’яток в Україні сконцентрована саме в нашому регіоні – 25%! Ми говоримо про перспективу реставрації культурних пам’яток, програму «Велике будівництво» у розрізі культури, про розвиток внутрішнього туризму. Важливим при цьому є сьогоднішній крок із підтримки для бізнесу – введення поняття «культурний грант» і зниження ставки ПДВ по операціях з постачання послуг тимчасового розміщення для готелів.», – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.