Офіційна сторінкаЛого

Жовківська районна державна адміністрація
Львівської області

У Зашкові вшанували пам’ять Євгена Коновальця

Пам’ять полковника Армії УНР, голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця вшанували на Жовківщині в день його загибелі.

На честь вшанування пам`яті і пошани полковника на подвір’ї історико-меморіального музею полковника Євгена Коновальця у с.Зашків та в м.Жовква перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик разом із Народним депутатом України Ростиславом Тістиком,  головою Жовківської РДА Романом Черніховським та головою Жовківської районної ради Романом Горбанем поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю  та запалили лампадки.

„У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю” – ці слова полковника Коновальця і сьогодні є дороговказом для молодого покоління українців, які воюють на Сході України.

Довідково

Полковник Армії УНР Євген Коновалець був убитий 23 травня 1938 р. у Роттердамі в результаті спецоперації НКВС, проведеної Павлом Судоплатовим. Він зумів увійти в довіру до Коновальця, який вірив в існування в СРСР міцного підпілля. Це “нелегальне угруповання” і представляв за легендою Судоплатов під псевдонімом “Павлусь Валюх”. Він передав Коновальцю вибухівку, замасковану під коробку цукерок з українським орнаментом як подарунок “від друзів”.

Поховано Коновальця на цвинтарі Кросвейк у Роттердамі. На могилі часто відбуваються урочисті заходи пам’яті за участі українських дипломатів та військовиків.

У рідному селі Зашків на честь Коновальця організовують національно-патріотичний фестиваль “Зашків — земля героїв”, а в будинку, де він народися і виріс, відкрито музей.

item
item
item
item
item
item
item
item
item
item
item

Шлях переселенця

Для прийому дзвінків щодо переїзду жителів АР Крим та південно-східних областей України на Львівщину працює «гаряча» телефонна лінія

0-800-501-727 Жовківська райдержадміністрація (252) 21-432 Гаряча лінія з питань надання субсидій
на житлово-комунальні послуги
(252) 61-419
Як отримати житлові субсидії?

Гаряча лінія та електронна пошта для звернень громадян

(також для повідомлення
про будь-які підозрілі дії осіб, загострення ситуації,
скоєння правопорушень.)

(252) 21 432 (252) 22 485