У Львові вручили обласні премії науковцям та освітянам

Сьогодні у Львівському Будинку вчених відбулось вручення обласних премій працівникам наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області.

Вручили дипломи відомим ученим і знаним фахівцям голова Львівської ОДА Максим Козицький та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Максим Козицький привітав присутніх та подякував усім лауреатам за роботу та внесок у розвиток української науки.

«Львівщина – одна з небагатьох областей в Україні, де досі існують премії для працівників наукових установ та закладів вищої освіти. Цього року ми змінили положення конкурсного відбору, враховували показники наукової діяльності, не ділили науковців на молодих та відомих – адже наука не має вікових обмежень. Конкурсний відбір проводили виключно на основі наукових заслуг та балів, які ви отримали за вашу діяльність. Ми розуміємо, що потрібні значні інвестиції в розвиток матеріально-технічної бази. Саме тому в програмі стратегії розвитку освіти Львівщини закладемо кошти і для премій, і для грантової діяльності науковців. Всі успішні та багаті країни вкладають значні кошти саме в науку, бо розуміють, щоб без науки немає майбутнього», – сказав очільник області.

За результатами конкурсного відбору у 2020 році призначили:

1. 30 премій розміром 25 000  гривень.

2. 60 премій розміром 20 000 гривень.

3. 63 премії розміром 15 079 гривень.

Загальна сума виплат премій – 2 900 000 грн.

Нагадаємо, Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада щорічно призначають премії для працівників наукових установ та вищих навчальних закладів (університетів, академій, інститутів) Львівської області: відомим ученим і знаним фахівцям, молодим ученим і дослідникам за наукові досягнення та з метою підтримки і стимулювання проведення ними наукових досліджень.

Претендувати на здобуття премії можуть наукові та науково-педагогічні пра­ців­ники, докторанти, аспіранти (ад’юнкти), стажисти-дослідники та інженерно-технічні працівники наукових установ та вищих навчальних закладів Львівщини, які проводять наукові дослідження, мають опубліковані наукові праці в авторитетних наукових виданнях з імпакт-фактором (1 або 2 квартилів) та високий рівень цитованості (у базах даних ORCID, Scopus, Google Scholar).

Кандидатури для здобуття премій висувають (пропонують):

• вчені (науково-технічні) ради наукових установ та закладів вищої освіти Львівщини за місцем основної роботи (навчання) цих осіб;
  • особи, шляхом самовисування;
  • за рекомендаціями Експертної ради з Стратегії розвитку освіти Львівщини при департаменті освіти і науки облдержадміністрації на основі моніторингу науково-метричних показників науковців Львівщини за попередні 3 роки.

З метою відбору лауреатів премії формується конкурсна комісія складається з голови, секретаря та членів комісії з числа відомих науковців.  Остаточний список кандидатів на нагородження формується на засіданні конкурсної комісії.