У Львові презентували нові туристичні маршрути

Нові туристичні маршрути довкола Львова сьогодні, 9 жовтня, презентувала команда Благодійного фонду “Спадщина.UA”. Організувати зустріч для гідів і туроператорів допомогли фахівці управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації.

“Саме Львівщина для туристів на сьогодні є другою в Україні за відвідуваністю після Києва. Ми хочемо зберегти і, може, навіть перерости цей статус. Тому кожен новий туристичний маршрут для нас є дуже важливий. А щоб вони розвивалися, ми також стимулюємо інфраструктуру гостинності, підтримуємо місцевих фермерів”, – наголосив профільний заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Відразу кілька унікальних туристичних маршрутів з’вилися на Бібреччині. Всі разом вони називаються #МандриСокільські. В межах проєкту від Re_HERIT, їх розробив БФ Спадщина.UA / Heritage.UA та команда “Сокіл Перезавантаження” у самій Бібрці.

“Йдеться про територію Бібрської громади. А зокрема, про багатокультурне історичне містечко Бібрка, дерев’яні українські церкви і старі німецькі колонії, а також про «сім чудес» – таких, як Свірзький замок, П‘ятничанська вежа, оборонні костели та найвищу гору Подільської височини – Камулу”, – зазначив координатор команди “Сокіл. Перезавантаження” Іван Щурко.

Центральною і початковою точкою всіх маршрутів, розповіли організатори, стане історичний будинок спортивного товариства “Сокіл” на в’їзді у Бібрку. Саме там, в межах вже іншого проєкту – від ЄВРОРЕГІОН “Карпати”, облаштують невдовзі “Офіс гостинності” Бібрської громади.

“Ми раді, що нам вдалося вивести Львівщину у ТОП-регіон для туристів в Україні. А також раді співпрацювати з ініціативними командами в цьому напрямі. Цьогоріч Бібреччину ми точно не оминалу увагою. Особливу увагу також віддаємо збереженню культурної спадщини, адже саме довкола неї можна побудувати міцні туристичні кластери. Тому спільно з департаментом департаментом архітектури і його директоркою Оленою Василько, спільно з Юрієм Холодом робимо все, щоб рятувати та оберігати нашу спадщину. А якщо йдеться про цей напрям, то нам важливий є Свірзький замок, де нещодавно ми приймали міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка. Тільки розвиток туризму може довести людям і громадам, наскільки важлива є синергія та співпраця на місцях”, – наголосила керівниця управління туризму Львівської ОДА Наталя Табака.

Для всіх нових туристичних маршрутів розробники створили спеціальні карти та брошури, які можна взяти у будинку “Сокола”, а також їх планують надіслати в різні туристичні агентства області.