У Львівській ОДА наголошують на правильній утилізації медичних масок та рукавиць

Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод запропонував збирати небезпечні відходи у спеціальні контейнери біля лікарень, поліклінік, амбулаторій і ФАПів.

“Зараз маски та рукавички використовує кожен із нас. Медичних відходів щодня стає у десятки разів більше. Ми мусимо щось із тим робити! Всі медзаклади мають відповідні угоди з ліцензованими фірмами, які повинні утилізувати правильно небезпечні відходи. Тому ми пропонуємо, на безпечній відстані від лікарень, поліклінік, амбулаторій, розмістити спеціальні контейнери, куди свідомі громадяни можуть викидати рукавички та маски”, – каже Юрій Холод.

Вчора, за дорученням голови Львівської ОДА Максима Козицького, в обласній держадміністрації він провів відповідну нараду керівниками департаментів розвитку житлового-комунального господарства та екології  та природних ресурсів. Надалі розпорядження про встановлення таких контейнерів має видати голова штабу з подолання надзвичайної ситуації Іван Собко.

Сьогодні ж заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод офіційно звернувся з листом до Держекоінспеції на Львівщині. Просить перевірити, чи всі медзаклади мають відповідні угоди на утилізацію шприців, масок, костюмів, термометрів тощо.

“Разом з  тим, прошу Дерекоінспекцію перевірити, чи ті фірми, з якими є угоди в лікарень, мають потужності справді в належних умовах утилізувати небезпечні відходи. Адже не раз журналісти повідомляють, що в різних місцях (звичайний сміттєзвалищах та ярах) хтось викидає цілі купи шприців. Особливо тепер, в часі пандемії коронавірусу, ці відходи ще більше небезпечні. Вони не тільки забруднюють довкілля, бо розкладаються не так просто. Вони ще й можуть бути джерелом зараження коронавірусом”, – наголошує управлінець.