Сьогодні українському композитору Ігорю Білозіру виповнилося б 65 років

Сьогодні, 24 березня, українському композитору, Народному артистові України, лідеру ВІА «Ватра» Ігорю Білозіру виповнилося б 65 років.

Ім’я Ігоря Білозіра знакове для України. Артист залишив після себе велику пісенну спадщину.

Його творчість – це велике надбання для усього українського народу, в його піснях – одвічні цінності: любов до батьків та України.

Наполегливий та дуже вимогливий у роботі, добрий та щирий у спілкуванні з найближчими та вічно живий для нас у своїх піснях. Таким залишиться пам’яті українців видатний композитор Ігор Білозір.

Його творчість називають «недоспіваною піснею», тому його пісні пам’ятає і продовжує співати вся Україна.

Довідково:

Ігор Білозір народився 24 березня 1955 року в місті Радехові Львівської області.

Навчався в Радехівській ЗОШ № 1. Перші музичні композиції Ігра Білозіра виконував шкільний вокально-інструментальний ансамбль, а перший професійний запис відбувся 1969 року на Львівському радіо в передачі «Мандрівний меридіан».

Згодом переселився до Львова. Навчався у Львівському музично-педагогічному училищі та Львівській консерваторії. Стажувався у США та Канаді. Від 1977 року – керівник ВІА «Ритми Карпат», а від 1979 року – художній керівник і соліст ВІА «Ватра» Львівської обласної філармонії.

На жаль, 28 травня 2000 року Ігор Білозір помер внаслідок завданих травм. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі. У м. Львові, на будинку де він проживав (вул. Фредра, 4) встановлена пам’ятна таблиця, а в квартирі створено музей композитора.