Сімейні лікарі зобов’язані реагувати на дзвінки пацієнтів, – Іван Собко

В умовах боротьби із Covid-19 виникає багато зауважень до роботи лікарів первинної ланки.

Якщо сімейні лікарі одразу перекладають роботу на екстрену медицину та радять викликати швидку, може настати колапс. Про це сьогодні під час брифінгу розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Сімейні лікарі зобов’язані реагувати на дзвінки пацієнтів, з якими підписано декларацію, консультувати і надавати фахову допомогу. А карети швидкої допомоги мають їхати до людини, яка потребує госпіталізації. У сімейних лікарів є усі можливості для надання первинної допомоги хворим: всі амбулаторії забезпечені транспортом та відповідними технічними засобами.  Міністр охорони здоров’я акцентував увагу, що НЗСУ переглядатиме та робитиме детальний аналіз роботи сімейних лікарів. При виявленні системних фактів відсутності реагування чи непрофесійного підходу до супроводу пацієнта буде зроблено певні висновки», – зазначив Іван Собко.

За його словами, Національна служба здоров’я України має право розірвати угоду з такими сімейними лікарями.

«Хворих багато, працювати складно, але консолідована робота всіх ланок медицини дозволить подолати цю епідемію», – резюмував заступник голови.