Офіційна сторінкаЛого

Жовківська районна державна адміністрація
Львівської області

Сергій Василенко: Забір піщано-гравійної суміші в Львівській області необхідно перевести в правове русло

news5

.11 вересня під керівництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Сергія Василенка відбулась нарада з питань вжиття заходів із усунення порушень природоохоронного законодавства та організації заходів з припинення незаконного вивозу гравію та піщано-гравійної суміші з водних об’єктів області.

«Позитивний резонанс та користь для екології Львівщини буде лише в тому випадку, якщо всі відповідальні структури та органи державної влади на місцях долучаться до виявлення фактів незаконного вивозу гравію з водних об’єктів», – наголосив С. Василенко.

Загалом під час наради проаналізували результати проведеної роботи щодо організації здійснення контролю виявлення фактів щодо незаконного забору піщано-гравійних сумішей та усунення порушень на місцевому рівні.

Сергій Василенко відзначив, що робота, яка проводиться у цьому напрямку є недостатньою і доручив посилити відповідальність за незаконний видобуток: про виявлені факти порушення природоохоронного законодавства повідомляти в правоохоронні органи та скеровувати справи у суди.

На думку заступника голови ОДА, необхідно організувати процес легального забезпечення потреб районів гравієм, що дозволить здійснювати контроль за видобутком піщано-гравійної суміші без шкідливого впливу на водойми області.

«В області є чимало відповідних кар’єрів, роботу яких потрібно активізувати», – сказав С.Василенко.

Своєю чергою, начальник Львівського обласного управління водних ресурсів Володимир Садовий повідомив, що Львівська область вже скерувала на розгляд Кабінету Міністрів України ініціативу про законне користування природними надрами, відповідне положення щодо забору піщано-гравійної суміші також подано у Львівську обласну раду.

Окрім того, учасники наради обговорили ефективність створених мобільних груп з проведення рейдів з метою виявлення фактів незаконного відбору піщано-гравійної суміші на місцевому рівні.

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Мирослава Хом’яка, за останні два місяці робота із припинення незаконного забору піщано-гравійної суміші в басейні річки Дністер на території Самбірського, Старосамбірського, Стрийського, Жидачівського, Турківського районів щодо створення мобільних груп дає свої позитивні результати. Однак, місцеві громади не достатньо залучені до вирішення цієї проблеми, а тому питання громадських інспекторів залишається актуальним.

 
item
item
item
item
item
item
item
item
item
item
item

Шлях переселенця

Для прийому дзвінків щодо переїзду жителів АР Крим та південно-східних областей України на Львівщину працює «гаряча» телефонна лінія

0-800-501-727 Жовківська райдержадміністрація (252) 21-432 Гаряча лінія з питань надання субсидій
на житлово-комунальні послуги
(252) 61-419
Як отримати житлові субсидії?

Гаряча лінія та електронна пошта для звернень громадян

(також для повідомлення
про будь-які підозрілі дії осіб, загострення ситуації,
скоєння правопорушень.)

(252) 21 432 (252) 22 485