Офіційна сторінкаЛого

Жовківська районна державна адміністрація
Львівської області

Розпочала роботу V Міжнародна науково-практична конференція для галузей садівництва, горіхівництва і переробки

22  жовтня у Львові розпочала роботу  V  Міжнародна  науково-практична конференція для галузей садівництва, горіхівництва і переробки «Технології та інновації: від землі – до готового продукту» за підтримки Асоціації Садівників України «Укрсадпром», видавництв галузевих журналів «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації.», «Ягідник», «Горішник».

У межах конференції триватиме  виставка обладнання, техніки і технологій. Практичний досвід учасники конференції зможуть отримати на базі  ФГ “Грін Гарден” та GP-Group ТзОВ ««Агрохолдинг Грін Плант».

Учасників конференції привітали т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко  та  голова правління Асоціації «Укрсадпром» Олександр Матвієць.

«Львівщина – один з найперспективніших регіонів України для ефективного розвитку садівництва. За останні три роки  Львівщина збільшила обсяги виробництва плодів та ягід на 8,3 тис.тонн. Підвищується рівень споживання фруктів і ягід на одну особу (близько 55 кг в рік).

Садівництвом в області займаються 182 суб’єкти господарювання, створено три ягідні  заготівельно-збутові кооперативи.

Площі плодово-ягідних насаджень становлять 15,1 тис. га (6,7 % до площ по Україні). У 2020 році планується  закласти ще 220 га насаджень.

Із збільшенням  обсягів виробництва активізувалось будівництво нових потужностей зберігання та переробки плодово-ягідної продукції. Так, впродовж 2018-2020 років збудовані  та введені в експлуатацію 6 нових об’єктів потужністю 8,8 тис.тонн зберігання фруктів та ягід.  Однак, забезпеченість для зберігання плодово-ягідної продукції становить 60% (всього 14 плодосховищ загальною потужністю 12,5 тис.тонн).

Безумовно фінансова підтримка  для виробників у садівництві потрібна, адже і малий фермер, і великі підприємства потребують немалих капіталовкладень у розвиток виробництва. Так, за сприяння державної програми підтримки цієї галузі на протязі  трьох останніх років фінансову підтримку з державного бюджету отримали 60 сільгосптоваровиробників в сумі 67,9 млн. грн. на відшкодування вартості саджанців та плодосховищ.

Держава і надалі активно підтримує садівників, передбачивши у 2020 році фінансову підтримку розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, якою мають намір скористатись 17 виробників області.

У підтримці сільгоспвиробників  з обласного бюджету Львівщина має позитивний досвід надання пільгових кредитів (під 5 % річних) на поворотній основі через Львівський обласний фонд індивідуального житлового будівництва на селі для розвитку аграрного бізнесу, яким активно користуються садівники. Це хороший досвід, який доцільно мультиплікувати  на національному рівні, зокрема, як один із інструментів для розвитку садівництва і ягідництва», –  зазначила у своєму виступі Людмила Гончаренко.

До участі у конференції запрошені підприємства, компанії та фермерські господарства, які спеціалізуються на виробництві та переробці продукції садів і ягідників, постачальники техніки  та обладнання для виробництва, зберігання, заморожування, сушки й пакування продукції, технологій її переробки, представники торговельних мереж і компанії-експортери.

Під час конференції  учасники мають можливість обговорити  актуальні теми, інновації, нові бізнес-рішення, ознайомитись з презентаціями від українських та європейських виробників, експертів та практиків галузі, налагодити бізнес-партнерські взаємовідносини, продегустувати продукцію, виготовлену на базі фруктів, ягід і горіхів.

item
item
item
item
item
item
item
item
item
item
item

Шлях переселенця

Для прийому дзвінків щодо переїзду жителів АР Крим та південно-східних областей України на Львівщину працює «гаряча» телефонна лінія

0-800-501-727 Жовківська райдержадміністрація (252) 21-432 Гаряча лінія з питань надання субсидій
на житлово-комунальні послуги
(252) 61-419
Як отримати житлові субсидії?

Гаряча лінія та електронна пошта для звернень громадян

(також для повідомлення
про будь-які підозрілі дії осіб, загострення ситуації,
скоєння правопорушень.)

(252) 21 432 (252) 22 485