Офіційна сторінкаЛого

Жовківська районна державна адміністрація
Львівської області

У Львівському історичному музеї з нагоди ювілею експонується виставка “Від Хотина до Відня”

1

.11 вересня,  у Львівському історичному музеї в палаці Бандінеллі відбулось відкриття виставки «Від Хотина до Відня», присвяченої 120-річчю створення Львівського історичного музею та 330-річчю Віденської битви. Про це повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

Зазначимо, що це перший захід в рамках відзначення ювілею Львівського історичного музею.

Виставка «Від Хотина до Відня» присвячена 330-річчю знаменитої Віденської битви, яка поклала край просуванню Османської імперії у Європу, і таким чином врятувала її від турецького поневолення.

Тема виставки була вибрана не випадково. Значна кількість військових дій відбулась на українських землях. Участь у битві разом з австрійсько-польськими військами брали також і українські козаки.

Про події цієї війни розповідає перша частина виставки. Тут — схеми та карти бойових дій, гравюри, що висвітлюють хід війни, графічні та художні зображення тогочасної зброї, портрети полководців, польські та козацькі штандарти, багато цікавого документального матеріалу. Цей розділ є творчим доробком відомого історика та дослідника, професора з міста Кракова — пана Генріха Котарського.

alt

Про продовження війни свідчить художнє полотно голландської школи «Бій під Лисиничами».

Про облогу Відня у 1683р., яка була останньою спробою Османської імперії продовжити експансію в Європу, розповідають унікальні експонати 2-ої частини виставки.

Тут вперше представлено художнє панно Мельхіора Відмара «Зустріч Яна III Собєського з Леопольдом І Габсбургом після перемоги під Віднем», написане через 20 років після Віденської баталії.

alt

Вражають своєю розкішшю та унікальністю трофеї, які були взяті внаслідок перемоги, вперше залучені до експонування, над реставрацією яких більше року працювали музейні фахівці.

Справжнє захоплення викликає один з найцінніших експонатів виставки — турецький намет XVII ст., величезний за розміром, ручної роботи з оригінальним орнаментом і багатою колористикою. В одному з таких перебувало командування султана Махмета IV, зокрема великого візира Кара-Мустафи.

У центрі виставкового комплексу – шабля з золотим дарчим написом, подарована імператором Священної Римської імперії Леопольдом І польському королю Яну III Собєському, переможцю Віденської битви. Єдиний експонат такого рівня, що зберігся в Україні, привезений на виставку з Тернопільського краєзнавчого музею.

Більше фото тут http://loda.gov.ua/fotohalereji/hromadski-zahody?album=4&;gallery=112

item
item
item
item
item
item
item
item
item
item
item

Шлях переселенця

Для прийому дзвінків щодо переїзду жителів АР Крим та південно-східних областей України на Львівщину працює «гаряча» телефонна лінія

0-800-501-727 Жовківська райдержадміністрація (252) 21-432 Гаряча лінія з питань надання субсидій
на житлово-комунальні послуги
(252) 61-419
Як отримати житлові субсидії?

Гаряча лінія та електронна пошта для звернень громадян

(також для повідомлення
про будь-які підозрілі дії осіб, загострення ситуації,
скоєння правопорушень.)

(252) 21 432 (252) 22 485