«Період ізоляції – важкий виклик для психологічного стану людини», – психіатр Юрій Закаль

Фахівці психіатрії готуються не лише до другої хвилі коронавірусу, а й до усіх наступних хвиль, які вплинуть на психо-емоційний стан мешканців Львівщини.

Згідно із прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я зараз відбувається період наростання тих проблем, які призведуть до розладів поведінки чи навіть розладів психіки. Про це йшлося сьогодні під час брифінгу у Львівській ОДА.

«З нашого кута зору це буде пов’язано із навантаженням на людей в емоційному плані. Розлади поведінки пов’язані головним чином з ізоляцією, дотриманням карантину та інших незвичних для людей речей. Ми намагаємось зрозуміти, які виклики на нас очікують, і працюємо над тим, аби переформатувати службу таким чином, щоб вона була більш доступна для пацієнтів. В цьому контексті мусимо напрацювати можливості дистанційно надавати людям допомогу, консультації чи рекомендації», – наголосив під час брифінгу експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА із психіатрії Юрій Закаль.

За словами експерта є певні фактори, які свідчать про  раптовість психічних розладів у тих осіб, які вже завершують лікування від Covid-19.

«Ми це питання вивчаємо і досліджуємо. Важливо зрозуміти чи є вплив інтенсивного лікування на психіку людини. Окрім того, ключовим фактором у виявленні на ранніх етапах проблеми є комунікація із нашими колегами, які лікують людей від коронавірусу. Якщо вони бачать якісь найменші прояви розладів поведінки треба сигналізувати про це психіатрам, аби разом впливати на ситуацію», – розповів експерт.

Хто має більш витривалий та оптимістичний характер можуть себе зайняти на довгий період самі. Але в більшості людей виникають депресивні прояви.

«Тут важливим фактором є особистісні стосунки із членами сім’ї, а також економічні фактори. З одного боку це може проявлятись роздратуванням, а з іншого боку – глибокими депресивними ознаками, які можуть призвести до суїцидальних думок. Безумовно нам треба збільшити кількість і якість психологічної служби, і над тим ми працюємо», – зазначив Юрій Закаль.

Період обсервації та ізоляції важкий виклик для психологічного стану людини. Тому для людям радять дотримуватись чітких рекомендацій, які допоможуть адаптуватись до незвичного режиму.