Обсяг місцевих бюджетів за видатками становить майже 30 млрд грн

Обсяг місцевих бюджетів на 2021 рік, згідно із прийнятими рішеннями місцевих рад області за видатками становить 29 760 млн грн (з них 5 135 млн грн – обласний, 10 692,2 млн грн – бюджет територіальної громади м.Львова, 13 922 млн грн – інших 72 територіальних громад і лише 11 млн грн – видатки усіх семи районних бюджетів).

Традиційно впродовж року місцеві бюджети суттєво додають в обсягах. А поки що зведені показники бюджетів Львівщини на 100 млн грн менші за видатками 2020 року. Наразі, лише 9,7% у загальному обсязі видатків планується в бюджеті розвитку – 2 896 млн грн. Із 81 місцевого бюджету Львівщини, частка видатків бюджету розвитку у 31 територіальній громаді складає не більше 1% до загального обсягу видатків і лише у 3-х (Солонківська, Зимноводівська, Сокільницька) територіальних громадах видатки розвитку перевищують 20% загального обсягу бюджету.

Сподіваємось, що територіальні громади врахують реальні надходження податків і платежів до відповідних бюджетів упродовж першого півріччя, вільні залишки коштів та інші джерела, що суттєво збільшить можливості для інвестування коштів на розвиток кожної громади. Департамент фінансів ЛОДА надалі проводитиме аналіз показників місцевих бюджетів”, – наголосив директор департаменту фінансів Олег Демків.