Обміняти посвідчення водія, термін дії якого завершився, можна онлайн

У період карантину, який подовжено до 24 квітня включно, у багатьох водіїв, які отримали своє перше посвідчення водія 2 роки тому, вже закінчився або закінчиться незабаром термін його дії.

Щоб не лишати таких водіїв можливості, в разі нагальної необхідності, користуватися транспортним засобом, сервісні центри МВС пропонують здійснити обмін посвідчення водія онлайн, підключитися до за стосунку «Дія» та використовувати е-посвідчення, а пластикове посвідчення водія отримати після офіційного закінчення карантину в зручному для себе територіальному сервісному центрі МВС та в зручний час.

«У нас в країні карантин і щоб не наражати себе та оточуючих на небезпеку, отримання послуги онлайн, без безпосереднього контактування, є найбільш прийнятним варіантом вирішення питання подовження для водіїв права керування в цей період» – зазначив заступник начальника ГСЦ МВС Юрій Смольянінов.

Водіям, які потребують обміну посвідчення водія в період карантину, пропонують:

– зайти в Електронний кабінетводія, обравши зручний спосіб ідентифікації – за допомогою КЕП, BankID або MobileID;
– перейти в розділ «Електронні послуги» та обрати пункт «Електронні послуги»;
– перейти на сторінку «Відновлення та обмін посвідчення водія»;
– заповнити обов’язкові поля та прикріпити сканкопію медичної довідки з обох сторін (формату .pdf);
– обрати територіальний сервісний центр МВС, в якому по закінченню карантину отримаєте виготовлене посвідчення водія;
– підписати заяву за допомогою КЕП, ВаnkID або MobilеID;
– сплатити за послугу особистою банківською картою;
– перевірити надходження на свою електронну пошту квитанції про сплату за послугу;
– після отримання на свою електронну пошту листа від ТСЦ МВС про обробку заявки, направити у відповідь номер квитанції про сплату послуги;
– після оновлення посвідчення водія в Електронному кабінеті водія, нове е-посвідчення водія з’явиться в застосунку «Дія» протягом доби. Тепер ви маєте право керувати транспортним засобом;
– після завершення карантину отримати готове посвідчення водія в обраному територіальному сервісному центрі МВС.

Нагадуємо, що в Електронному кабінеті водія доступні й інші онлайн-послуги:

– верифікація даних посвідчення водія та свідоцтва про державну реєстрацію транспортного засобу;
– відновити втрачене або викрадене посвідчення водія;
– призначення належного користувача;
– перевірка наявності та оплата адміністративних правопорушень;
– перевірка транспортного засобу за VIN-кодом.

За попереднім записом в телефонному режимі та надсиланні сканкопій документів на електронні адреси чергових територіальних сервісних центрів МВС, можна отримати наступні невідкладні послуги:

державна реєстрація нових транспортних засобів;
перереєстрація транспортного засобу у зв’язку із втратою або викраденням свідоцтва про реєстрацію авто;
відновлення посвідчення водія в разі його втрати або викрадення.
реєстрація/перереєстрація та зняття з обліку транспортних засобів тільки для медичних і дипломатичних установ.

Після перевірки сканкопій документів працівник призначить дату та час для отримання оригіналів документів, внесення заявником обов’язкових платежів і безпосередньої видачі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та номерних знаків у цьому сервісному центрі МВС.

Адреси та номери телефонів чергових ТСЦ МВС можна переглянути нижче.

Ще дистанційно можливо замовити та отримати в електронному вигляді довідку про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень.

Отримати додаткову інформацію та консультацію можна за телефоном: (044) 290 19 88 або в повідомленнях на офіційній Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС, дізнатися новини сервісних центрів MBC – на сайті Головного сервісного центру МВС.