“Нова постанова встановлює чіткий тариф на надання послуг з поводження з ТПВ”, – Назарій Романчук

Уряд затвердив розроблений Мінрегіоном проєкт постанови щодо внесення змін до Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами.

Як зазначив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації Назарій Романчук, постанова передбачає прозору процедуру встановлення тарифів на надання послуг з поводження з побутовим відходами з урахуванням об’ємів побутових відходів, які надходять на перероблення та захоронення. Окрім того, врегульовує питання розрахунку прямих витрат з оплати праці при формуванні тарифів на послуги з поводження з відходами відповідно до Закону України «Про оплату праці».

«Щорічно у Львівській області утворюється близько 700 тисяч тонн побутових відходів. Питомі показники утворення відходів в області становлять у середньому 290 кг/рік/особу. Відтепер, завдяки прийнятій Кабінетом Міністрів України постанові, при встановленні тарифу на послугу з поводження з побутовими відходами враховуватимуться об’єми вивезення, перероблення та захоронення відходів. Також на сьогодні у Львівській області працюють сміттєсортувальні лінії, однак у переліку операцій поводження з побутовими відходами відсутня операція сортування. Відповідно до цієї постанови перелік операцій поводження з відходами доповнюється операціями сортування та видалення”, – зазначив Назарій Романчук.

Також він наголосив, ця постанова дозволить 60 спеціалізованим підприємствам, які надають послуги з поводження з побутовими відходами у Львівській області, врегулювати питання в частині розрахунку витрат з оплати праці працівників.

Оксана Буй