Не паліть суху траву!

Часто пожежі сухої трави призводять до пожеж розташованих поруч будівель, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, а також  вигоряння лісових насаджень та торфовищ, у зв’язку з цим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.

Шановні громадяни, будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною пожежі:

• Ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі. Якщо ви побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави.
  • Ніколи не розводьте багаття в сухому лісі. Насамперед переконайтесь, що вогнище розташовується на піску або глині. Перш ніж розпалити багаття, згребіть лісову підстилку з місця, де буде вогнище, і навколо нього в радіусі одного метра. Перед тим як піти, залийте багаття водою. Після цього розгребіть золу і переконайтеся, що під нею не збереглося тліючих вуглин. Не йдіть від залитого багаття, поки від нього йде дим або пара. Про те, чим заливати багаття, подбайте заздалегідь.
  • Ніколи не кидайте непогашені сірники або цигарки. Пояснюйте друзям і знайомим, що їхня необережність може стати причиною пожежі.

Якщо ж ви помітили пожежу, що починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого кимось багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (правда, треба почекати і переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову).

Якщо пожежа досить сильна, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше сповістіть тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до служби порятунку за телефоном “101” і повідомте про вогнище загоряння і як туди доїхати. Давайте загальними зусиллями збережемо природу!