Не паліть суху траву!

Стало вкрай актуальним питання спалення сухої трави.

Через брак знань та лінь, люди знову і знову самовільно наносять непоправної шкоди природі та своєму здоров’ю. Звертаємось до Вас, не паліть суху траву на пагорбах, в полях… Ви не задумуєтесь, якої шкоди завдаєте природі та тваринам, що там живуть!!!!
Ваш будинок ж ніхто не підпалює спеціально, то і ви цього не робіть!!!!! Згадайте нещодавні пожежі в Австралії, скільки мільйонів тварин померло в жахливих муках…. Подумайте перед тим як запалити.

Чому не можна палити траву навесні і до чого це призводить:

1) Під час палів трави та квіти вже почали свій активний ріст, хоча цього можна не помітити. Тому, випалюючи суху траву, ви не тільки шкодите молодій рослинності, а й знищуєте її. Після вогню виживає і першою пускається в ріст найбільш стійка та невибаглива трава, часто це бур’янові трави, що не дають далі зростати іншим.

2) На поверхні та під землею від вогню гине насіння рослин і трав.

3) У результаті випалювання сухої трави бідніє видовий склад лучної рослинності і тваринного світу. На місцях пожеж вже не буде колишнього різнотрав’я.

4) У вогні гинуть всі живі істоти – сонечка, туруни, дощові черв’яки та інші комахи, що беруть участь в процесі формування грунту. Для дощових черв’яків зайвої сухої трави не буває. Вони дуже швидко переробляють її, перетворюючи в найцінніше добриво – гумус і одночасно роблять грунт пухким та живим.

5) Від таких пожеж гинуть і страждають звірі, плазуни, земноводні: особливо новонароджені зайчата, їжаки, жаби. При сильному вогні гинуть практично всі тварини, що живуть в сухій траві або на поверхні грунту.

6) При підпалі трави гине вся корисна мікрофлора грунту, в тому числі і та, яка допомагає рослинам протистояти хворобам.

7) Трав’яні пожежі призводять до помітного зниження родючості грунту. Пожежа не збільшує кількість мінеральних поживних речовин в грунті, вона вивільняє їх з сухої трави, робить недоступними для живлення рослин.

8) При весняному палі також можуть пошкодитися дерева, особливо їх коренева шийка – дуже вразливе місце прямо над землею. Не кажучи вже про те, що дерева можуть просто згоріти. Від сильної температури можуть обгоріти бруньки, що дуже шкодить дереву, навіть якщо воно виживе.

9) Дим від горіння сухої трави – їдкий, темний та густий, він подразнює очі, має неприємний запах та викликає алергії. Спалюючи траву, ви спалюєте ті солі важких металів, що осіли на рослинах.

10) На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, але дуже часто не відновлюється ніколи.

Звертаємо також увагу на те, що кожен акт підпалу сухостою – це злочин проти природи за який передбачена адміністративна, а в окремих випадках  і кримінальна відповідальність!