На Жовківщині відзначили 76-у річницю Пирятинської трагедії

76-у річницю кривавої трагедії вшанували сьогодні у с. Пирятин на Жовківщині.

Місцеві священники відслужили панахиду біля монумента героям-пирятинцям. Разом з місцевою громадою заступник голови Жовківської райдержадміністрації Андрій Колієвич віддав шану героям-захисникам рідного краю, невинним людям, які у часи Другої світової війни стали жертвами жорстоких боїв, розправ та пожеж від рук НКВС.

Нагадаємо, 1944 року на свято Спаса загони НКВС напали на місцеву сотню УПА. Тут стояла сотня “Галайда” легендарного повстанського провідника “Ема” або “Євшана”. Справжнє ім’я – Дмитро Пелип. Саме ці відчайдухи ціною свого життя, власною кров’ю боронили рідну землю, народ, громаду. Незважаючи на величезну перевагу сил НКВС, вони гідно тримали оборону, але врешті-решт так і полягли у бою. Червона армія вдерлась до села — це було невимовне лихо, село палало у вогні, а з населенням відбулась жорстока і кривава розправа. Ця трагедія, забравши життя пирятинців, аж ніяк не відібрала сили духу цих людей. Адже вони зуміли звести з попелища нове відроджене село Пирятин і зберегли у своїх серцях славну пам’ять про героїчних предків.