На Львівщині планують тестувати мешканців за допомогою методу ІФА

Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА провів аналіз забезпечення закладів охорони здоров’я на предмет можливості здійснювати тестування методом імуноферментного аналізу.

Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

«Такий метод значно дешевший ніж ПЛР. Середня вартість близько 400 грн. У Львівській області є 26 таких приладів. Аби розпочати роботу, треба закупити матеріали і передбачити фінансування», – зазначив Орест Чемерис.

Такі тести зможуть робити не лише у Лабораторному центрі, а й у тих закладах, які мають іфа-прилади.

«Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я, ситуацію можна розвантажити, розпочавши інші шляхи досліджень. Зокрема, за допомогою ІФА-діагностики. Такий метод більш безпечний, адже не потребує роботи із живим збудником, а лише із плазмою. При виявленні імуноглобуліну М можна констатувати наявність хвороби, а наявність імуноглобуліну G вказує на те, що людина перехворіла та має імунітет», – розповів директор Лабораторного центру Роман Павлів.

Перш за все, фахівці будуть визначати наявність імуноглобуліну М, аби розуміти відсоток ураження населення вірусом. Таким чином можна буде відсіяти дослідження, які дають негативний результат.

Керівник Лабораторного центру запевняє, що із майже 10 тисяч досліджень на ПЛР, позитивними виявились трохи більше тисячі.