Мешканцям області нагадують про небезпеку отруєння чадним газом

Увечері 20 лютого у с. Сусолів (Рудківська ТГ, Самбірський район), в одноповерховому дерев’яному будинку від отруєння чадним газом загинули троє осіб.

21 лютого близько у Золочеві, у квартирі отруїлися чадним газом три особи, які в стані середньої важкості госпіталізовані до Золочівської ЦРЛ.

Обставини подій встановлюються.

Департамент з питань цивільного захисту населення Львівської ОДА закликає мешканців області неухильно дотримуватись правил безпеки при використанні пічного і газового опалення.

Під час використання для опалення газових приладів:

– у сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

– у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

– не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

Під час використання пічного опалення:

– упродовж всього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці;

– усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

– біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м.

Пам’ятайте: чадний газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. При наявності 0,5% чадного газу в об`ємі приміщення вже за 20 хвилин людина може отримати смертельне отруєння.

Контроль за вмістом оксиду вуглецю можливий при встановленні чутливого приладу – газоаналізатора, який забезпечує контроль концентрації чадного газу (оксиду вуглецю – СО).