Майже 400 млн гривень – на розвиток фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів

Кабінет міністрів України  затвердив виділення 379,8 млн грн на розвиток фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів.

Згідно з проектом постанови, кошти розподілять наступним чином:

100 млн грн виділять фермерським господарствам на утримання корів молочного напрямку (повинні мати більше п’яти корів).

95 млн грн скерують на бюджетну субсидію на одиницю угідь, що обробляються в розмірі 1 га, для нових фермерських господарств. Ці гроші розподілять по 60 тис. грн на одне господарство.

60 млн грн виділять сільгоспкооперативам на відшкодування 70% вартості техніки та обладнання вітчизняного виробництва (не більше 3 млн грн на один кооператив).

10 млн грн уряд планує направити для часткової компенсації витрат фермерським господарствам і кооперативам, пов’язаних з наданням консультативних послуг, шляхом компенсації 90% їх вартості (але не більше 10 тис. грн).

Крім цього, за рахунок коштів виділених на розвиток фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів в 2020 році планується погасити заборгованість в розмірі 114,78 млн грн за 2019 р. за напрямками: компенсація вартості насіння (20,56 млн грн), компенсація вартості сільгосптехніки і устаткування (42,98 млн грн), здешевлення кредитів (7,14 млн грн), субсидія на гектар новоствореним фермерським господарствам (44,1 млн грн).

Зазначимо,  що з державного бюджету на підтримку аграрного сектора економіки у 2020 році виділено 4 млрд грн.