Майже 1 млн гривень зекономили на закупівлі обладнання для телемедицини

У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів телемедичного обладнання для амбулаторій Львівщини зекономили майже 980 тисяч гривень.

Економія на кожному комплекті склала майже 4 тисячі гривень.

«Вартість одного такого комплекту становить понад 106 тисяч гривень. Для амбулаторій Львівщини ми уже передали 65 наборів для телеметрії та телемедичного консультування. Наразі чекаємо співфінансування з місцевих бюджетів, аби решта медичних закладів також поповнилось новим сучасним обладнанням. Немає нічого важливішого, аніж життя та здоров’я людей. Тому ми робимо усе для того, аби охопити якісними мечиними послугами наших мешканців», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Нагадаємо, що на закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено понад 25 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету.

Для того, щоб кожна амбулаторія отримала такі комплекти території повинні передбачити співфінансування із місцевих бюджетів, що становить 10%.

Комплекти для телемедичного консультування уже отримали медичні заклади у Пустомитівському, Миколаївському, Стрийському, Перемишлянському, Самбірському, Городоцькому, Сокальському, Старосамбірському, Радехівському, Бродівському, Буському районах.

Програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування складається з портативного електрокадіографа, вимірювача артеріального тиску, пульсоксиметра, спірометра, безконтактного термометра, дерматоскопа, цифрової оглядової камери та планшета для зберігання та передачі даних.

Довідково.

Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег.

Христина Дмитрик