Львівщина інвестувала майже 6 млн гривень у розвиток туристичної інфраструктури Сколівських Бескид

Національний природний парк «Сколівські Бескиди» увійшов до списку туристичних магнітів України. Відтак, на найближчі 3 роки стоїть завдання створити успішний туристичний продукт в національному природному парку задля збільшення туристичних потоків внутрішнього та на перспективу в’їзного туризму.

Цьогоріч Львівська область інвестувала близько 6 млн грн у розвиток туристичної інфраструктури та промоцію у Національному природному парку «Сколівські Бескиди».

Фінансовий ресурс на розвиток парку залучили з обласного бюджету та Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 – це кошти міжнародної технічної допомоги.

«Серед успішних проєктів слід виокремити проєкт «Проведення спеціальних заходів розвитку рекреаційної інфраструктури та мережі шляхів активного та екологічного туризму з метою запобігання пошкодженню природних комплексів НПП «Сколівські Бескиди», завдяки якому вдалось розробити якісні картосхеми, які стануть в нагоді кожному мандрівнику, облаштування мостів та переходів через болотянисті місцини.» – розповіла керівниця управління туризму на курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

Окрім того, у листопаді завершаться роботи із ознакування 122 км шляхів активного туризму – це понад 20 шляхів популярних маршрутів, які відвідують в сезон понад 600 тисяч туристів

Як зазначають в управлінні туризму та курортів облдержадмігістрації, серед туристів популярними локаціями у НПП «Сколівські Бескиди» є Державний історико-культурний заповідник «Тустань», водоспад на річці Кам’янка та озеро Журавлине, найвищі вершини парку г. Парашка та Лопата, водоспад Гуркало та рекреаційна зона урочище Павлів Потік.

Так, станом на 1 жовтня 2020 року, відвідувачам рекреаційної зони біля водоспаду Кам’янка надали платних послуг на суму 570 650 грн.

«Приємно спостерігати, як місцеве населення активізувалось у наданні супутніх туристичних послуг для туристів. Це сприяє розвитку економіки у громадах, створюється додаткова зайнятість для місцевого населення, відтак наповнюються сімейні бюджети та місцеві від сплати податків суб’єктами господарювання» – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Христина Дмитрик