Кіберполіція попереджає про активізацію хакерів в період карантину

Глобальна пандемія COVID-19 несе за собою не лише шкоду здоров’ю, а також значний ризик для кібербезпеки. Хакери швидко скористались ситуацією та активізували свої атаки з використанням шкідливого програмного забезпечення.

Кіберзлочинці у більшості країн світу, використовуючи панічні настрої серед громадян у період пандемії, здійснюють фішинг-атаки з використанням шкідливого програмного забезпечення. Їх метою є отримання персональних даних користувачів мережі, а саме логінів та паролів доступу до різних інтернет-ресурсів: електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж, електронних гаманців тощо для подальшого привласнення грошей.

Хакери замаскували свої атаки під інформування громадян про розвиток пандемії. Найчастіше, аби ввести в оману, вони використовують у своїх фішинг-розсилках посиланням на слово “Corona”, а також розповсюджують шкідливе програмне забезпечення шляхом копіювання інформаційних панелей організацій, що надають актуальну інформацію про COVID-19.

У зв’язку з цим, кіберполіція радить:

–  використовувати виключно ліцензійне програмне забезпечення;

–  постійно оновлювати операційну систему;

–  використовувати ліцензійні антивірусні програми з актуальними базами та постійно оновлювати їх;

–  не завантажувати підозрілі файли із листів електронної пошти, якщо Ви не чекаєте цей лист;

–  не переходити за сумнівними посиланнями;

–  завантажувати файли лише з перевірених ресурсів.

Користуйтесь інформацією лише з офіційних джерел: МВС, КМУ, МОЗ.
Департамент кіберполіції Національної поліції України