До уваги виробників електричної енергії, що здійснюють продаж за «зеленим» тарифом: НКРЕКП затвердила зміни до Правил ринку

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕК) затвердила зміни до Правил ринку. Зміни врегульовують питання відшкодування не відпущеної електричної енергії виробниками, що здійснюють продаж за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

Проєкт постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Правил ринку» розробили з метою виконання положень законів України «Про ринок електричної енергії» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».

Він передбачає визначення механізму здійснення відшкодування не відпущеної електричної енергії виробниками, що здійснюють продаж за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною, у разі виконання команди диспетчера на зменшення навантаження (відшкодування) та методику розрахунку обсягу не відпущеної електричної енергії виробником, який здійснює продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною, у результаті виконання команд оператора системи передачі.

Відповідно до затверджених змін, визначено наступне:

1. Розмір такого відшкодування дорівнює добутку «зеленого» тарифу або аукціонної ціни, що відповідає такому виробнику та обсягу не відпущеної електричної енергії, розрахованого відповідно до Методики, що є додатком 8 до Правил ринку.

2. Методикою визначено еталонний метод, та у разі неможливості його застосування, розрахунковий метод.

3. Розрахунок розміру відшкодування здійснюється виробником або іншим учасником ринку та перевіряється оператором системи передачі.

4. У разі не повного виконання виробником, що здійснює продаж за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною, команди диспетчера на розвантаження, то такий виробник здійснює платіж за невідповідність виконання такої команди.

Проєкт постанови погоджено Антимонопольним комітетом України та затверджено 11.11.2020р.  на відкритому засіданні НКРЕКП.

«Затвердження проєкту цієї постанови передбачає для виробників  електричної енергії, що здійснюють продаж за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною, можливість відшкодування не відпущеної електричної енергії у разі виконання команди диспетчера на зменшення навантаження, що своєю чергою покращить роботу системи управління ринком в об’єднаній енергетичній системі України»,- зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації Богдан Кейван.