До переліку лікарських засобів у межах Програми «Доступні ліки» додали нові препарати для лікування серцево-судинних захворювань

За ініціативою Міністерства охорони здоров’я України Кабінет Міністрів України вніс зміни до переліку лікарських засобів, вартість яких повністю або частково відшкодовується за Програмою «Доступні ліки». Додали 3 нових препарати.

«З огляду на значне поширення неінфекційних хвороб, серед яких перше місце посідають серцево-судинні захворювання, МОЗ розширює доступ пацієнтів до первинної та вторинної профілактики, а також лікування серцево-судинних захворювань. На державному рівні пацієнтам забезпечується відшкодування лікарських засобів за Програмою “Доступні ліки”, і до наявних 25 позицій, внесених до переліку, ми додали ще 3»,-  розповіли у Міністерстві.

Це «Варфарин» (антикоагулянт), «Ніфедипін» (антигіпертензивний препарат), «Ацетилсаліцилова кислота» (антиагрегант).

Зазначимо, що Програма «Доступні ліки» реалізується згідно із затвердженим переліком лікарських засобів для лікування неінфекційних захворювань. В межах Програми передбачено реімбурсацію, механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів для пацієнтів, які страждають від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу.