До 155-річчя митрополита Андрея Шептицького у Львівській філармонії відбудеться вистава «Я йду, Христе!»

Цього року Україна на загальнодержавному рівні відзначає 155 років від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. В рамках ювілею Львівська національна філармонія ім. М.Скорика та сучасний український експериментальний театр ТМ «Театр у кошику» підготували спільний проект – виставу «Я йду, Христе!» під живий супровід відомих музикантів.

Текстову основу вистави складають епістолярна повість Григора Лужницького «Дванадцять листів о. Андрея Шептицького до матері» і фрагменти спогадів Софії Шептицької, з роду Фредрів «Молодість і покликання Романа Шептицького».

Сюжет зосереджується на переломному моменті, коли молодий Роман Шептицький, у майбутньому митрополит Андрей, приймає рішення йти духовним шляхом. Вистава може бути зрозумілою людині будь-якого віросповідання чи конфесії, адже йдеться в ній про пошук віри, про дорогу до Бога, про усвідомлення своєї місії в житті і не відступництва від неї. А ще – про високу культуру почуттів, як суто людських, так і релігійних. Виставу благословив Блаженніший Любомир кардинал Гузар, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ.

В ролях:

Володимир Губанов, митрополит Андрей
Лідія Данильчук, Софія Шептицька

Режисер – Ірина Волицька

Музичний супровід:

Софія Соловій, сопрано
Оксана Рапіта, фортепіано
Вокальний ансамбль “Калофонія“

Куратор проєкту – Зоріана Мірус.