Для усіх побутових споживачів ціна на газ становитиме 6,99 гривні за метр кубічний, – рішення Уряду

Кабінет Міністрів за дорученням Президента України ухвалив  рішення, відповідно до якого ціна на газ для побутових споживачів становитиме 6,99 гривні за метр кубічний, тобто знизиться на 30%.

Така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив під час позачергового засідання Уряду сьогодні, 18 січня.

Зазначимо, що встановлена Урядом ціна є нижчою на 1,5 грн за куб від тієї, яка була у 2018-2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати.

На сьогодні це найнижча ціна на українській біржі. Водночас деякі облгази сьогодні продають газ для побутових споживачів по 10 грн і навіть вище. Тобто, пропонується зменшення ціни на газ майже на 30%», — зауважив Денис Шмигаль.

Крім того, Глава Уряду доручив Міністерству енергетики, Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерству юстиції та іншим центральним органам виконавчої влади невідкладно підготувати проект постанови про запровадження державного регулювання ціни на газ на період дії карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону.

Водночас Денис Шмигаль наголосив, що рішення про державне регулювання ціни на газ не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні.

«Адже підхід, коли ціну газу регулює попит і пропозиція, працює в усіх розвинених країнах. Газ стає таким самим товаром, як хліб чи послуги інтернету. Конкуренція означає усунення монополії окремих газопостачальників, які заробляли надприбутки, а тому були зацікавлені, аби ринок ніколи не запрацював», — підкреслив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр також зауважив, що поки ринок газу продовжує формуватися, держава підтримає людей, особливо пенсіонерів та вразливі категорії населення. Він додав, що рішення про державне регулювання ціни тимчасове і буде задіяне до кінця опалювального сезону або до кінця дії карантинних обмежень.

«За цей час Уряд та інші органи влади зможуть сформувати всі умови, аби ринкові правила запрацювали повною мірою. Такі правила означатимуть, що окремі газопостачальники більше не зможуть користуватися своїм монопольним становищем та захмарно підвищувати тарифи», — зазначив Денис Шмигаль.