Офіційна сторінкаЛого

Жовківська районна державна адміністрація
Львівської області

«Для мене якісна медична послуга – це вчасність, доступність, компетентність», – Максим Козицький у межах Медичного конгресу

Сьогодні, 16 жовтня, у Львові відбувся Медичний конгрес «Якість. Послуга. Медицина. Приватна vs Бюджет». Захід об’єднав представників бюджетної та приватної медичної сфери задля обміну практикою у розвитку ринку якості послуг, роботі з клієнтами та формуванні команди.

Участь у одній із панельних дискусій взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Сьогодні питання реформи є актуальним. Кожен має певні міркування та емоції щодо цього процесу. Ми дуже багато говоримо про реформу в медицині і те, що вже зроблено. Ми більше уваги почали звертати на лікарні і на маршрути пацієнтів, на забезпечення медичними засобами та засобами індивідуального захисту. Будь-яка реформа , яка реалізовується – це, перш за все, про людей», – зауважив він.

На запитання, якою для очільника Львівщини повинна бути медична послуга, він відповів: «Для мене якісна медична послуга – це вчасність, доступність , компетентність».

На думку Максима Козицького, важливим є забезпечення належних умов для функціонування закладів різних типів- як приватного, так і державного. За його словами, держава має створити можливості, щоб приватні і державні заклади були в однакових умовах, відтак конкурували на вільному ринку.

«Завдання держави як такої – створити умови для того, щоб функціонували заклади різних типів. Будь-яка реформа та будь-яка діяльність мають бути зосереджені на тому, щоб людина була здоровою. Тому дві речі : людина і лікар для нас – на першому місці», – додав Максим Козицький.

Голова Львівської ОДА також поділився думками про значення влади у цьому процесі.

«Наша роль – далі забезпечити розвиток сервісу, якості, грамотної комунікації між усіма учасниками процесу. Коли ми говоримо про мережу, то я розумію, що приватний заклад має абсолютне право на рівні можливості із закладом державної форми власності. І всі заклади мають однакове право увійти у мережу», – додав він.

Христина Дмитрик

1 / 8

Ключові слова:конгресмедицина

Новини за темою

В Україні оновили рівні епідемічної небезпеки: Львівщина без червоних зон

В Україні оновили рівні епідемічної небезпеки: Львівщина без червоних зон

16 жовтня 2020

Учора, 15 жовтня, відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відповідно до її висновків, міста і райони Львівщини до червоної зони не потрапили. Область перебуватиме у помаранчевій, жовтій та зеленій зонах. До помаранчевої зони потраплять: місто Львів та Дрогобич, Пустомитівський, Сокальський та Яворівський райони. До жовтої зони: міста Борислав, Моршин, Самбір, Стрий, Трускавець та Червоноград, Бродівський, Буський, Городоцький, Дрогобицький, Жовківський, Золочівський, Кам’янка-Бузький, Миколаївський, Мостиський, Перемишлянський, Радехівський, Самбірський та Стрийський райони Львівської області; Нове епідемічне зонування почне діяти з понеділка, 19 жовтня. Нагадаємо, у 365 мешканця Львівщини за добу підтвердили COVID-19.

Госпіталь у Винниках відновлює роботу відділень хірургічного напрямку

Госпіталь у Винниках відновлює роботу відділень хірургічного напрямку

12 серпня 2020

З 17 серпня Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи частково повертається до звичного режиму роботи. Зокрема, відновлять роботу відділення кістково-гнійної хірургії, 1-го ортопедичного, 2-го ортопедичного, хірургічного, урологічного та  отоларингологічного відділень. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. «Ці відділення підготують для надання невідкладних і термінових заходів з надання хірургічної допомоги, якщо внаслідок їх перенесення чи відтермінування існує значний ризик для життя або здоров’я пацієнтів. Госпіталізацію пацієнтів здійснюватимуть, коли вони матимуть ІФА або ПЛР обстеження», – зазначив Орест Чемерис. Це, насамперед, стосується надання кваліфікованої хірургічної допомоги учасникам,  інвалідам антитерористичної операції АТО/ООС, ветеранам війн, інвалідам війн, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війн та прирівняним до них категорій населення, репресованим, учасникам війн, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, дітям війни, учасникам Революції Гідності. За словами Ореста Чемериса, в установі проведуть розмежування на зелену та червону (для пацієнтів з COVID-19) зони з дотриманням всіх санітарно-епідеміологічних норм, аби вберегти пацієнтів та медичний персонал від небезпечних контактів. Для госпіталізації вищевказаної категорії пацієнтів розгорнуть додаткове (зелене) приймальне відділення, палати інтенсивної терапії в операційному відділенні та профільних хірургічних відділеннях.

Львівщина прийняла звітно-виборний Конгрес Федерації волейболу України

Львівщина прийняла звітно-виборний Конгрес Федерації волейболу України

10 серпня 2020

8 серпня у Трускавці відбувся звітно-виборний Конгрес Федерації волейболу України. З 80 делегатів Конгресу 79 підтримали на черговий чотирирічний термін чинного президента федерації Михайла Мельника. Як зауважив наставник чоловічої збірної України та головний тренер волейбольного клубу «Барком-Кажани» Угіс Крастіньш, титанічна робота федерації впродовж останніх років дозволила підняти статус національної збірної до вельми авторитетного в усій Європі. Він наголосив, що нині умови для проведення навчально-тренувальних зборів уже можна порівняти з багатьма провідними державами, що дбають про розвиток волейболу. Участь у Конгресі взяли делегати з 26 осередків федерації. «На Львівщині вперше відбувається така важлива для українського волейболу подія. З кожним роком наша область стає потужнішою у цьому виді спорту, волейболісти Львівщини виступають вдало не тільки на національних чемпіонатах, а й на міжнародних змаганнях, тому, переконаний, що місце проведення Конгресу обрали доволі вдало», – зауважив начальник Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як.

На базі Львівської політехніки створять Міжнародний медичний кластер для боротьби із COVID-19

На базі Львівської політехніки створять Міжнародний медичний кластер для боротьби із COVID-19

7 серпня 2020

Сьогодні, 7 серпня, в онлайн форматі відбулось підписання меморандуму про створення в Україні «Міжнародного медичного кластеру із залученням іноземних інвестицій і технологій з метою проведення наукових досліджень та виробництва медичного обладнання, спрямованих на боротьбу з COVID-19 та іншими вірусними захворюваннями» за участі представників України, Кореї, Сполучених Штатів Америки, Ізраїлю, Польщі та Ірландії. В Україні планують проводити дослідження у сфері епідеміології, вірусології, аби протидіяти пандемії COVID-19 та інших захворювань. Велику увагу приділятимуть біо-технологіям, цифровій медицині. Також мають на меті нагалодити спільне виробництво медичних засобів індивідуального захисту та іншого медичного обладнання для забезпечення потреб медичних закладів, медичного персоналу та громадян України, запровадження високих стандартів і новітніх медичних технологій провідних країн світу. На онлайн підписанні були присутні представники України: заступник голови Львівської державної адміністрації Іван Собко, заступник львівського міського голови Андрій Москаленко, ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало, виконавчий директор Hi Tech Office Ukraine Андрій Бірюков, директор Наукового парку Національного Університету «Львівська політехніка» Назар Подольчак та інші. Меморандум підписали також представники Республікa Корея, США, Держави Ізраїль, Республіки Польща, Республіки Ірландія. «Львівська облдержадміністрація забезпечуватиме підтримку проєкту в межах своєї компетенції, сприятиме всебічному розширенню ділових зв’язків сторін та залучатиме інших учасників проєкту. Для Львівщини підписання цього міжнародного документу є надважливим, враховуючи рекордні цифри захворілих на коронавірус в області за останній місяць. Ресурси, які ми маємо для протидії цьому захворюванню, звичайно, обмежені. Така кооперація державних інституцій та міжнародних партнерів, залучення людського потенціалу та науки, переконаний, дозволить спільно знайти правильне вирішення цієї глобальної проблеми», –  наголосив під час заходу Іван Собко, заступник голови Львівської ОДА. Зазначимо, діяльність кластеру планують організувати на базі Наукового парку Львівська політехніка SID City із можливістю залучення нових партнерів з України та інших країн світу.

«Перерозподіляти кошти, призначені для закупівлі медобладнання ковідним лікарням - передчасно», - Іван Собко

«Перерозподіляти кошти, призначені для закупівлі медобладнання ковідним лікарням – передчасно», – Іван Собко

10 липня 2020

На засіданні постійної комісії  з питань охорони здоров’я, материнства та соціального захисту сьогодні розглянули питання перерозподілу коштів обласної програми, що передбачені на закупівлю медичного обладнання для лікарень, які борються із коронавірусом. Невикористаних 30 млн пропонували перерозподілити на інші потреби. Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вважає такий крок передчасним. «Ми маємо невикористаними кошти на придбання мед обладнання для ковідних лікарень, відповідно сьогодні комісія розглянула питання про те, щоб частину коштів розподілити на інші потреби. Позиція облдержадміністрації є іншою. Це однозначно передчасно, відповідно рішення не прийняли, а комісія доручила департаменту охорони здоров’я підготувати на наступне засідання перелік усіх найбільш актуальних потреб обласних медичних установ», – зазначив Іван Собко. Під час засідання комісія також розглянула можливість виділення додаткових коштів для КНП “Західноукраїнський спецалізований дитячий медичний центр” на виплату зарплат та заходи з енергоефективності. Також порушили питання заборгованостей із заробітної плати у Львівському обласному дитячому психоневрологічному диспансері. «Львівська ОДА провела розрахунки із закладом в повному обсязі. Усі працівники уже отримали на свої рахунки всі виплати», – акцентував Іван Собко.

На початку червня у Львові підіб’ють підсумки футбольного року

На початку червня у Львові підіб’ють підсумки футбольного року

29 травня 2020

Сьомого червня у Львові відбудеться XXIII Конгрес Української асоціації футболу. Про підготовку до нього йшлося сьогодні, 29 травня, на робочій нараді, яку очолив голова обласної державної адміністрації Юрій Холод. Також у нараді участь взяли керівники структурних підрозділів Львівської ОДА, а також перший віце-президент Української асоціації футболу Вадим Костюченко, голова Львівської асоціації футболу Олександр Шевченко, директор стадіону «Арена Львів» Юрій Майборода. “Конгрес розпочне свою роботу о 14.00 на “Арені-Львів”. Зрозуміло, з дотриманням передбачених законодавством санітарних та протиепідемічних заходів. Саме про це ми говорили сьогодні з представниками поліції, ДСНС, медиками. Бо кожна така подія вимагає наразі значних заходів щодо дотримання безпеки в умовах карантину і загрози зараження коронавірусом”, – каже заступник голови ЛОДА Юрій Холод. У порядку денному Конгресу, серед іншого, передбачені такі питання, як звіт президента, виконавчого комітету та адміністрації УАФ, звіт аудиторського органу УАФ щодо консолідованої фінансової звітності та річний фінансовий звіт УАФ за 2019 рік, про затвердження нової редакції Статуту УАФ. Участь у Конгресі, крім керівництва Української асоціації футболу та членів виконавчого комітету УАФ, візьмуть по три делегати від кожної регіональної (обласної) асоціації футболу. Довідково: Конгрес є вищим органом управління Української асоціації футболу. Порядок ведення Конгресу та інших зборів/засідань органів управління УАФ визначається Процедурним регламентом УАФ. Черговий Конгрес проводиться щороку, як правило, перед Конгресами УЄФА та ФІФА, якщо такі проводяться.

На Львівщині проводитимуть ІФА-тестування

На Львівщині проводитимуть ІФА-тестування

25 травня 2020

Згідно Наказу МОЗ України від 20.05.2020 № 1227 “Про затвердження Змін до Стандартів медичної допомоги “Коронавірусна хвороба (COVID-19)” в Україні запроваджується ІФА-тестування, щоб визначити наявність антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2. «В області напрацьовується механізм запуску ІФА-тестування. Такі тести зможуть робити заклади охорони здоров’я, які мають ІФА-прилади. Метод більш безпечний, адже не потребує роботи із живим збудником, а лише із плазмою. ІФА–тест покаже рівень антитіл в організмі людини,  чи людина хворіє на коронавірус, чи вже перехворіла», – зазначає директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. Перш за все, фахівці будуть визначати наявність імуноглобуліну М, аби розуміти відсоток ураження населення вірусом. Таким чином можна буде відсіяти дослідження, які дають негативний результат. Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА провів аналіз забезпечення закладів охорони здоров’я на предмет можливості здійснювати тестування методом імуноферментного аналізу. Довідково: Імуноферментний аналіз (ІФА, ELISA) або, точніше, ферментний імуносорбентний аналіз (англ. enzyme-linked immuno sorbent assay, ELISA) — імунологічний метод для визначення наявності певних антигенів, шляхом реакції антиген-антитіло. Широко використовується в науково-дослідній роботі та клінічній лабораторній діагностиці.

“Арена Львів” прийматиме Конгрес Української асоціації футболу

“Арена Львів” прийматиме Конгрес Української асоціації футболу

22 травня 2020

Уже 7 червня у Львові на стадіоні «Арена Львів» відбудеться XXIII черговий Конгрес Української асоціації футболу. Таке рішення під час засідання ухвалив виконавчий комітет УАФ. Конгрес розпочне роботу о 14:00 год із дотриманням передбачених законодавством санітарних та протиепідемічних заходів. У порядку денному конгресу, серед іншого, передбачені питання: звіт президента, виконавчого комітету та адміністрації УАФ; звіт аудиторського органу УАФ щодо консолідованої фінансової звітності та річний фінансовий звіт УАФ за 2019 рік та затвердження нової редакції Статуту УАФ. Нагадаємо, голова Львівської Асоціації футболу Олександр Шевченко кандидує на посаду президента Української Прем’єр-ліги.

Чотири лікарні другої лінії з 16 травня почали прийом хворих на COVID-19

Чотири лікарні другої лінії з 16 травня почали прийом хворих на COVID-19

18 травня 2020

У зв’язку з збільшенням кількості госпіталізацій пацієнтів з підозрою на COVID-19 та деякий ріст випадків виявлення інфікування, 16 травня 2020 року прийнято рішення залучення чотирьох лікарень другої лінії до прийому пацієнтів із коронавірусною інфекцією. Про це інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації. Відтак, до лікування хворих з коронавірусною інфекцією долучились Кам’янко-Бузька центральна районна лікарня, Сокальська центральна районна лікарня, Стебницька та Стрийська міські лікарні. “У медичних закладах першої лінії, які зараз надають медичну допомогу хворим з COVID-19, є місця для госпіталізації, проте ми мусимо мати резерв для прийому хворих з важким перебігом захворювання”, – уточнив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Орест Чемерис.

15 травня – день діагностики меланоми (ВІДЕО)

15 травня – день діагностики меланоми (ВІДЕО)

15 травня 2020

За даними ВООЗ щороку в світі реєструється більше ніж 200 тисяч випадків захворювання меланомою, з яких приблизно чверть закінчуються смертю. З метою привернення уваги до зазначеної проблеми, ВООЗ виступила ініціатором щорічного проведення Дня діагностики меланоми. В країнах Європи у травні реалізується ініціатива в рамках кампанії «Євромеланома» («Euromelanoma»), що стартувала в Бельгії в 1999 р. Зараз цю кампанію підтримують 26 країн-учасниць. У 2009 році до них приєдналася і Україна. Основне завдання ініціативи ВООЗ в рамках даного проекту – знизити рівень смертності від меланоми шляхом підвищення освіченості населення, а також звернення уваги лікарів на проблему онкологічних захворювань шкіри. Меланома – це найбільш агресивний вид раку шкіри. Однак він виліковний тільки при ранньому діагностуванні. Меланома – пухлина, яка розвивається з клітин, що беруть участь у забарвленні шкіри. Ці клітини – меланоцити – під дією ультрафіолету виробляють меланін. Переродження меланоцитів відбувається в результаті впливу багатьох чинників: ультрафіолетового впливу, механічної травми, при термічних або хімічних опіках. Найчастіше на переродження родимки у меланому впливає надмірне перебування на сонці. Чим більше шкіра знаходиться під впливом сонячного випромінювання, тим більше ризик переродження родимки. Важливо також пам’ятати, що ніжну дитячу шкіру слід особливо ретельно захищати від сонячних опіків. Отримані ще в дитячому віці опіки збільшують вірогідність розвитку меланоми в більш старшому віці. Профілактика злоякісної меланоми зводиться до своєчасного видалення вроджених або набутих родимок, що травмуються, а також до найсуворішої заборони видалення, припікання або інших маніпуляцій з різних видів родимками, бородавками та іншими шкірними пухлинами. Для полегшення виявлення симптомів хвороби, усім обстеженим роздана спеціальна абревіатурна таблиця, яка допомагає стежити за станом невусів «АККОРД», де: А – асиметрія (родимку умовно можна розділити на 2 рівні частини); К – краї (повинні бути рівні); К – кровоточивість; О – окрас (рівномірний); Р – розмір (чим більша родимка, тим небезпечніша);  Д – динаміка (любі зміни – колір, краї, тріщини, тощо). Орися Сизон, експерт департаменту охорони здоров’я з дерматовенерології, розповідає про профілактику онкозахворювань шкіри.

Медичне сміття треба відсортовувати, - Юрій Холод

Медичне сміття треба відсортовувати, – Юрій Холод

8 квітня 2020

Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод перевірив потужності для утилізації медичних відходів на підприємстві “Екологічні переробні технології” у Львові. У період надзвичайного стану через загрозу масового зараження коронавірусом COVID-19, важливо знати точно: як наразі відбувається утилізація небезпечного сміття і яку кількість медичних відходів можна тут утилізовувати додатково. “Щодня маски та рукавички – обов’язкові для кожного мешканця нашої області, а особливо, мешканців міст. Ці відходи в умовах надзвичайної ситуації через загрозу зараження вірусом COVID-19 є небезпечні, мають бути відсортовані та утилізовані правильно. Тому ми пропонуємо розмістити спеціальні пункти збору рукавичок та масок на безпечній відстані (близько 50 м) від лікарень, але на їхній території. Відтак ці відходи можна утилізувати разом”, – пояснює Юрій Холод. Саме тому він, спільно з директором департаменту екології та природних ресурсів Русланом Гречаником та в.о. Начальника Державної екологічної інспекції на Львівщині Василем Стрищаком побували особисто на території підприємства, яке утилізовує відходи з медзакладів. “Наразі ТОВ “Екологічні переробні технології” є ліцензованою фірмою, має всі дозволи на ведення господарської діяльності та укладені угоди про утилізацію медичних відходів з усіма медзакладами в області. Тут відходи спалюють, наразі ми маємо лише таку можливість, хоча розуміємо, що треба думати про переробку”, – пояснює директор департаменту екології Руслан Гречаник. За годину на підприємстві утилізовують 300-400 кілограм медичного сміття.  Угоди про з підприємством мають 33 медичні заклади області. Серед них – Львівська обласна клінічна лікарня, Львівський обласний центр громадського здоров’я, Львівський обласний шпиталь ветеранів війни та репресованих ім. Юрія Липи (Винники), Військовий медичний клінічний центр у Львові, Львівський обласний клінічний перинатальний центр, Львівський обласний центр крові, Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня, 5-а міська Львівська клінічна лікарня, а також районні лікарні у Миколаєві, Новому Роздолі, Жовкві, Пустомитах, Жидачеві, Городку, Турці та інших містах області. За словами начальника виробництва ТОВ “Екологічні переробні технології” Романа Дзюрмана, це підприємство може приймати додаткові відходи і має для цього всі необхідні потужності. Наразі в районах області організовують логістику збору відходів. Управлінці та екологи зазначають, що сьогодні саме час задуматися про правильне поводження з відходами та закликають усіх відповідально ставитися до цієї теми.

У Львівській ОДА наголошують на правильній утилізації медичних масок та рукавиць

У Львівській ОДА наголошують на правильній утилізації медичних масок та рукавиць

31 березня 2020

Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод запропонував збирати небезпечні відходи у спеціальні контейнери біля лікарень, поліклінік, амбулаторій і ФАПів.  “Зараз маски та рукавички використовує кожен із нас. Медичних відходів щодня стає у десятки разів більше. Ми мусимо щось із тим робити! Всі медзаклади мають відповідні угоди з ліцензованими фірмами, які повинні утилізувати правильно небезпечні відходи. Тому ми пропонуємо, на безпечній відстані від лікарень, поліклінік, амбулаторій, розмістити спеціальні контейнери, куди свідомі громадяни можуть викидати рукавички та маски”, – каже Юрій Холод. Вчора, за дорученням голови Львівської ОДА Максима Козицького, в обласній держадміністрації він провів відповідну нараду керівниками департаментів розвитку житлового-комунального господарства та екології  та природних ресурсів. Надалі розпорядження про встановлення таких контейнерів має видати голова штабу з подолання надзвичайної ситуації Іван Собко. Сьогодні ж заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод офіційно звернувся з листом до Держекоінспеції на Львівщині. Просить перевірити, чи всі медзаклади мають відповідні угоди на утилізацію шприців, масок, костюмів, термометрів тощо.  “Разом з  тим, прошу Дерекоінспекцію перевірити, чи ті фірми, з якими є угоди в лікарень, мають потужності справді в належних умовах утилізувати небезпечні відходи. Адже не раз журналісти повідомляють, що в різних місцях (звичайний сміттєзвалищах та ярах) хтось викидає цілі купи шприців. Особливо тепер, в часі пандемії коронавірусу, ці відходи ще більше небезпечні. Вони не тільки забруднюють довкілля, бо розкладаються не так просто. Вони ще й можуть бути джерелом зараження коронавірусом”, – наголошує управлінець.                 Українська / Ukrainian (uk)                              Auto (default)                 Responsive                 Fill                 None (original dimensions)             

COVID-19 на Львівщинні

Оновлено: 17.10.2020 10:30Пацієнтів загалом звернулось:15063+180Очікують
результати тесту:606+180Підтверджені випадки COVID-19:24539+368Одужало:9295+273Померло:681+9АнонсиКлючові слова

19

жовтня

пн.14:00

Відкриття виставки «Він змінював світ» до 100-річчю від дня народження святого Івана Павла ІІ

ВІДЕО

item
item
item
item
item
item
item
item
item
item
item

Шлях переселенця

Для прийому дзвінків щодо переїзду жителів АР Крим та південно-східних областей України на Львівщину працює «гаряча» телефонна лінія

0-800-501-727 Жовківська райдержадміністрація (252) 21-432 Гаряча лінія з питань надання субсидій
на житлово-комунальні послуги
(252) 61-419
Як отримати житлові субсидії?

Гаряча лінія та електронна пошта для звернень громадян

(також для повідомлення
про будь-які підозрілі дії осіб, загострення ситуації,
скоєння правопорушень.)

(252) 21 432 (252) 22 485