Децентралізація в дії: кожна громада області матиме свій ЦНАП

29 листопада минулого року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі». Він вніс суттєві зміни в організацію надання адміністративних послуг. Про це нагадують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Так, зокрема центри надання адміністративних послуг утворюються:

– Київською, Севастопольською міською, районною у місті Києві, Севастополі державною адміністрацією;

– міською, селищною, сільською радою.

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону встановлено завдання утворити центри надання адміністративних послуг органам місцевого самоврядування:

– до 1 січня 2022 року – населених пунктів, які станом на 1 січня 2020 року були адміністративними центрами районів;

– до 1 січня 2023 року – населених пунктів, що представляють інтереси територіальних громад з населенням понад 10 тис мешканців;

– до 1 січня 2024 року – населених пунктів, що представляють інтереси територіальних громад з населенням менш як 10 тис мешканців.

«Адміністративні послуги є важливим елементом реформи децентралізації, адже органи місцевого самоврядування отримують додаткові повноваження щодо їх надання. Для населення ж зручніше отримати ту чи іншу послугу у своїй громаді ніж їхати в районний центр», – зазначили у департаменті економічної політики.

Та додали, що надзвичайно важливо, упродовж перехідного періоду не допустити погіршення для громадян та бізнесу доступу до адміністративних послуг.

Відтак, Львівська ОДА рекомендує міським, сільським та селищним радам скористатися інструкцією «Як створити ЦНАП?», яка підготовлена командою Мінцифри спільно з проєктом SURGe, що фінансується урядом Канади, впроваджується Alinea International. Інформаційний матеріал доступний за посиланням.