Червоноградське управління Головного управління ДПС у Львівській області інформує!

Уточнено перелік суб’єктів господарювання – платників податку на прибуток – зміни в законодавстві.

Червоноградське управління Головного управління ДПС у Львівській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що змінами, внесеними Законом України від 16 січня 2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» до підпункту 133.1.1 пункту 133.1 статті 133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), уточнено, що юридичні та фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, фізичні особи – підприємці та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, є платниками податку на прибуток при виплаті доходів (прибутків) нерезиденту з джерелом їх походження з України.

Для таких суб’єктів, у разі виплати доходів нерезидентам, змінами до пункту 137.5 Кодексу (набирають чинності з 01 січня 2021 року) передбачено застосування річного звітного періоду з податку на прибуток підприємств.

Таким чином, у разі виплати доходів нерезидентам у 2020 році юридичні та фізичні особи – підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування, фізичні особи — підприємці та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають за звітний 2020 рік декларацію з додатком ПН, у якому відображають такі доходи нерезидентів та відповідні суми податку.

Зміни щодо порядку реєстрації податкових накладних

З 23 травня 2020 року набув чинності Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» яким внесено зміни до терміну реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування, складених відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Кодексу.

А саме, норму Податкового кодексу, якою встановлено терміни реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування (пункт 201.10 статті 201 Кодексу), доповнено новим абзацом, згідно з яким для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 Кодексу, встановлено граничний строк реєстрації в ЄРПН – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені.

Якщо граничний день реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в ЄРПН припадає на вихідний чи святковий день, то такий день вважається операційним, що забезпечує можливість реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування протягом періоду з 8:00 до 20:00.

Відповідно до п. 1201.1 та п1201.2 ПКУ  за несвоєчасну реєстрацію, податкових  накладних які  складені на звільнені від ПДВ операції, на операції, які обкладаються ПДВ за ставкою 0 % , за якими нараховано компенсуючі ПДВ-зобов’язання за п. 198.5, ст. 199 ПК, або складені на суму перевищення мінімальної бази над фактичною ціною постачання застосовується штрафна санкція  у розмірі 2% обсягу постачання, але не більше 1020 гривень. За  не реєстрацію таких податкових накладних застосовується штрафна санкція  у розмірі 5% обсягу постачання, але не більше 3040 гривень.