Богдан Матолич доручив детально опрацювати стан погашення зарплатних боргів на обласних підприємствах галузевого підпорядкування

.8_top

Усі служби, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації повинні ще раз детально розглянути стан виплати поточної заробітної плати та погашення зарплатних боргів на галузевих підприємствах.

До середи, 27 листопада, повинна бути сформована чітка, достовірна інформація щодо ситуації на кожному підприємстві, котре має заборгованість. На цьому наголосив сьогодні, 20 листопада, перший заступник голови Львівської ОДА Богдан Матолич під час засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

«Детальний моніторинг стану погашення боргів із зарплати дозволить уникнути наростання заборгованості, вчасно реагувати на усі порушення виплати заробітної плати на підприємствах. Ми повинні працювати на випередження», – зазначив Б.Матолич.

Під час засідання обласної комісії  основну увагу було зосереджено на найбільших  підприємствах-боржниках державного сектору економіки, зокрема тих, що підпорядковані Міністерству оборони України та Міністерству аграрної політики та продовольства України, а також комунальної форми власності.

Члени комісії розглянули перспективи виплати заборгованості на цих підприємствах до початку 2014 року. Зокрема, очікується, що упродовж грудня відбудеться часткове погашення боргів на державних економічно-активних підприємствах – близько 2,3 млн.грн., а також економічно-неактивних та банкрутах – 1,5 млн.грн.

Окремо перший заступник керівника області звернув увагу на стан погашення боргів із зарплати у комунальних підприємствах, зокрема він доручив створити оперативну робочу групу та розібратись із ситуацією, що склалась у КП «Бориславводоканал» та КП «Наше місто», котрі є найбільшими боржниками.

Також щодо підприємств, які упродовж жовтня 2013 року допустили збільшення заборгованості Богдан Матолич доручив підготувати детальні пояснення та прогнозований графік погашення зарплатних боргів.

Окрім цього, було повідомлено, що станом на сьогодні заробітна плата працівникам бюджетних установ за жовтень виплачена повністю. Також зазначимо, що згідно з дорученням Уряду до 10 грудня 2013 року у бюджетній сфері не повинно бути жодної заборгованості.

Нагадаємо, що загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на Львівщині станом на 01.11.2013р. становить 48,9 млн. грн. У порівнянні із початком року вона зменшилась на 9,4 млн. грн. (16,2%).

У структурі загальної суми боргу: економічно-активні підприємства заборгували 32,1 млн. грн. (66 підприємств), підприємства-банкрути – 12585,4 тис. грн. (41 підприємство), економічно-неактивні підприємства – 4227,0 тис. грн. (22 підприємства).