28 квітня розпочався перший етап Операції “Вісла”

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА інформує, що сьогодні, 28 квітня, виповнюється 73-тя річниця з початку проведення першого етапу Операції Вісла.

Саме 28 квітня 1947 року о 04:00 годині ранку шість польських дивізій (бл. 17 тис. чол.) та відділи Корпусу Безпеченьства Публічного (назва органів польської служби безпеки) оточили території, на яких компактно проживало українське населення. В цей же час відділи НКВС і чехословацької армії заблокували східні і південні кордони Польської республіки від Берестя до Нового Сончу.

Тієї весняної ночі розпочався перший етап Операції Вісла, яка проводилась під безпосереднім керівництвом міністра оборони Польської республіки маршала Р. Жимерські та ген. С. Моссора.

Процес депортації проти мирного населення, супроводжувався грубими порушеннями прав і свобод людини і громадянина, повною забороною повернення на рідні землі, вилученням майна, безальтернативним закріпленням за поселеннями на новому місці, покидати які було заборонено, обмеженням політичних, соціальних, економічних і культурних прав, що призвело до руйнування української культурної та історичної спадщини.

Тисячі безневинних чоловіків, жінок і дітей були зібрані у визначених місцях, кинуті в переповнені вантажні вагони, що призначалися для перевезення худоби, і вивезені в невідомому напрямку.

“Ми горді з того, що наші співвітчизники не опустили рук та гідно прийняли цей удар на свою долю, будували світле майбутнє для себе та нових поколінь. Ця біль залишиться у наших серцях на все життя, але українці – це незламний народ, який проходить через всі тернові шляхи та залишається живим. Ми повинні пам’ятати ті страшні події, аби ніколи не допустити їх повторення знову”,-  наголосили у департаменті.