Офіційна сторінкаЛого

Жовківська районна державна адміністрація
Львівської області

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

За даними ВООЗ, в Україні живе понад 240 000 ВІЛ-інфікованих людей і близько 60% не знають про свій статус. Понад 50% нових випадків ВІЛ виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях, коли зупинити прогрес хвороби майже неможливо.

У Львівській області на обліку перебувають 3123 ВІЛ-інфіковані особи, серед них 71 дитина. За 9 місяців 2020 року вперше діагностовано 241 випадок ВІЛ-інфекції (проти 327 випадків за цей же період 2019 р.), в тому числі — 80 вперше діагностованих випадків СНІДу (157 за 9 міс. 2019 р.).

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом розказуємо усе, що треба знати про ВІЛ/СНІД.

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. ВІЛ-інфекція – це хронічне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування ВІЛ, вражає імунну систему організму, коли вона припиняє захищати організм від вірусів і бактерій.

СНІД – це синдром набутого імунодефіциту. СНІД розвивається на пізніх стадіях ВІЛ-інфекції з проявами важких захворювань.

Способи передачі

Найчастіше – у понад 70% випадків – ВІЛ в Україні передається статевим шляхом. Зважаючи на це, фахівці рекомендують використовувати презервативи та утримуватись від сексуальних контактів з незнайомими партнерами.
Вірусом імунодефіциту можна заразитись через кров, тому дуже важливо, щоб для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.
ВІЛ також передається від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. В цьому випадку лікарі проводять антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів, призначають кесарів розтин та рекомендують штучне вигодовування.

Симптоми ВІЛ

ВІЛ може ніяк не проявлятися протягом багатьох років. Такі симптоми, як лихоманка, діарея, підвищена втомлюваність, втрата ваги, збільшення лімфатичних вузлів зазвичай виникають тоді, коли хвороба вже прогресує. Точно визначити, чи є у вас ВІЛ можна тільки за допомогою простого експрес-тесту.

Діагностика

Одна з найважливіших проблем – пізня діагностика. В Україні майже половина людей, які живуть з ВІЛ, не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.
Раннє встановлення діагнозу – це збільшення тривалості життя і зниження вірогідності поширення інфекції.

Тестування на ВІЛ

Щоби протестуватися, зверніться до свого сімейного лікаря або у найближчий центр СНІДу. Тестування на ВІЛ БЕЗКОШТОВНЕ – воно включене до обов’язкового пакета досліджень, гарантованого державою.
Для тесту потрібна крапля крові та 15 хвилин вашого часу.

Якщо у вас виявили ВІЛ

ВІЛ-інфекція – це не вирок, а хронічне захворювання, яке можна контролювати за допомогою вчасного прийому препаратів антиретровірусної терапії (АРТ)

Вчасний та систематичний прийом АРТ покращує якість та тривалість життя. Лікування ВІЛ безкоштовне і доступне для кожного.
За потреби людині надають фахову психологічну допомогу.

item
item
item
item
item
item
item
item
item
item
item

Шлях переселенця

Для прийому дзвінків щодо переїзду жителів АР Крим та південно-східних областей України на Львівщину працює «гаряча» телефонна лінія

0-800-501-727 Жовківська райдержадміністрація (252) 21-432 Гаряча лінія з питань надання субсидій
на житлово-комунальні послуги
(252) 61-419
Як отримати житлові субсидії?

Гаряча лінія та електронна пошта для звернень громадян

(також для повідомлення
про будь-які підозрілі дії осіб, загострення ситуації,
скоєння правопорушень.)

(252) 21 432 (252) 22 485