За «круглим столом» обговорено стан збереження об'єктів культурної спадщини та задоволення національно-культурних потреб населення району

e-mail Друк PDF

PB069655 1.

.6 листопада у Жовківській райдержадміністрації проведено «круглий стіл»

Було  розглянуто такі питання:

-Про співпрацю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з правоохоронними органами у сфері охорони культурної спадщини району;

-Стан об'єктів культурної спадщини та культових споруд у районі та задоволення національно-культурних потреб населення.

.PB069659 2

У відкритому засіданні взяли участь: голова Жовківської районної ради Тадей Швай, керівник апарату Жовківської РДА Людмила Бобель, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю аппарату РДА Остап Голінка, заступник міського голови Жовкви Роман Щур, архітектор Дублянської міської ради Ігор Папка, директор Жовківського державно-архітектурного заповідника Володимир Герич, керівник відділу культури та туризму Жовківської РЛА Степан Кунинець, головний спеціаліст віддіу культури та туризму Галина Фесюк, в.о. керівника віддіу містобудування та архітектури Жовківської РДА Орест Цап, заступник начальника сектору ДІМ Довківського РВ ГУМВСУ у Львівській області Тарас Кріль.

Розпочинаючи роботу  «круглого столу», заступник голови РДА Володимир Босий зазначив, що Жовківський район є другим після міста Львова за кількісттю об'єктів культурної спадщини та культових споруд. Відтак, ми можемо пишатися тим, що у Жовківському районі задоволено вимоги етнічних спільнот щодо повернення об'єктів культурної спадщини та культових споруд  з метою задоволення їх національно-культурних потреб, що є важливим кроком у вирішенні поставлених завдань Президентом України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин.  До слова,  на теренах Жовківщини  мешкає 96,4%, росіян – 2,2%, білорусів – 0,1%, поляків – 0,3%, інших національностей – 1,0%.

Також Володимир Босий наголосив, що Жовківський район є унікальним в сенсі кількості пам’яток архітектури дерев’яного зодчества, а тому слід належним чином забезпечувати збереження вищезгаданих об’єктів щодо їх  автентичності та вимог міжнародного архітектурного нагляду.

Особливу роль у цьому має відігравати співпраця органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, духовенства з правоохоронними органами, які спільними зусиллями повинні відстежувати стан збереження об’єктів та забезпечення вимог Закону України "Про охорону культурної спадщини".

PB069660 3

Володимир Герич, директор Жовківського ДІАЗу, поділився своїм баченням щодо збереження пам’яток старовини, використовуючи досвід  Республіки Польщі та Європейського Союзу.

Галина Фесюк, головний спеціаліст відділу культури та туризму Жовківської РДА  розповіла про здійснені рейди відповідною комісією з метою  вивчення  поточного стану  пам’яток архітектури району та складені приписи про притягнення  винних осіб до відповідальності за порушення пам’ятко-охоронного законодавства згідно Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Своїми міркуваннями під час проведення «круглого столу» поділилися:  Тадей Швай - голова Жовківської районної  ради, Орест Цап - в.о. керівника відділу містобудування та архітектури, Степан Кунинець- керівник відділу культури і туризму РДА, Роман Щур - заступник голови міста Жовкви; Ігор Папка - архітектор Дублянської міської ради.

Присутні висловили своє бачення налагодження співпраці з дільничними інспекторами  Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області та обговорили основні її аспекти з заступником начальника сектору ДІМ Жовківського РВ ГУМВСУ, майором міліції Тарасом Крілем.

Володимир Босий, резюмуючи роботу «круглого столу», констатував, що за його результатами його проведення буде організовано просвітницьку лекцію для сільських, селищних, міських голів, духовенства, працівників правоохоронних органів та громадськості з метою забезпечення належного збереження в рамках чинного законодавства та європейських стандартів пам’яток історико-культурної спадщини і культових споруд Жовківщини.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p13.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні89
mod_vvisit_counterВчора2027
mod_vvisit_counterЦього тижня8706
mod_vvisit_counterМинулого тижня6378
mod_vvisit_counterЦього місяця29438
mod_vvisit_counterМинулого місяця52777
mod_vvisit_counterВсього1775791

Президент України

Урядовий портал