За «круглим столом» обговорено стан збереження об'єктів культурної спадщини та задоволення національно-культурних потреб населення району

e-mail Друк PDF

PB069655 1.

.6 листопада у Жовківській райдержадміністрації проведено «круглий стіл»

Було  розглянуто такі питання:

-Про співпрацю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з правоохоронними органами у сфері охорони культурної спадщини району;

-Стан об'єктів культурної спадщини та культових споруд у районі та задоволення національно-культурних потреб населення.

.PB069659 2

У відкритому засіданні взяли участь: голова Жовківської районної ради Тадей Швай, керівник апарату Жовківської РДА Людмила Бобель, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю аппарату РДА Остап Голінка, заступник міського голови Жовкви Роман Щур, архітектор Дублянської міської ради Ігор Папка, директор Жовківського державно-архітектурного заповідника Володимир Герич, керівник відділу культури та туризму Жовківської РЛА Степан Кунинець, головний спеціаліст віддіу культури та туризму Галина Фесюк, в.о. керівника віддіу містобудування та архітектури Жовківської РДА Орест Цап, заступник начальника сектору ДІМ Довківського РВ ГУМВСУ у Львівській області Тарас Кріль.

Розпочинаючи роботу  «круглого столу», заступник голови РДА Володимир Босий зазначив, що Жовківський район є другим після міста Львова за кількісттю об'єктів культурної спадщини та культових споруд. Відтак, ми можемо пишатися тим, що у Жовківському районі задоволено вимоги етнічних спільнот щодо повернення об'єктів культурної спадщини та культових споруд  з метою задоволення їх національно-культурних потреб, що є важливим кроком у вирішенні поставлених завдань Президентом України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин.  До слова,  на теренах Жовківщини  мешкає 96,4%, росіян – 2,2%, білорусів – 0,1%, поляків – 0,3%, інших національностей – 1,0%.

Також Володимир Босий наголосив, що Жовківський район є унікальним в сенсі кількості пам’яток архітектури дерев’яного зодчества, а тому слід належним чином забезпечувати збереження вищезгаданих об’єктів щодо їх  автентичності та вимог міжнародного архітектурного нагляду.

Особливу роль у цьому має відігравати співпраця органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, духовенства з правоохоронними органами, які спільними зусиллями повинні відстежувати стан збереження об’єктів та забезпечення вимог Закону України "Про охорону культурної спадщини".

PB069660 3

Володимир Герич, директор Жовківського ДІАЗу, поділився своїм баченням щодо збереження пам’яток старовини, використовуючи досвід  Республіки Польщі та Європейського Союзу.

Галина Фесюк, головний спеціаліст відділу культури та туризму Жовківської РДА  розповіла про здійснені рейди відповідною комісією з метою  вивчення  поточного стану  пам’яток архітектури району та складені приписи про притягнення  винних осіб до відповідальності за порушення пам’ятко-охоронного законодавства згідно Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Своїми міркуваннями під час проведення «круглого столу» поділилися:  Тадей Швай - голова Жовківської районної  ради, Орест Цап - в.о. керівника відділу містобудування та архітектури, Степан Кунинець- керівник відділу культури і туризму РДА, Роман Щур - заступник голови міста Жовкви; Ігор Папка - архітектор Дублянської міської ради.

Присутні висловили своє бачення налагодження співпраці з дільничними інспекторами  Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області та обговорили основні її аспекти з заступником начальника сектору ДІМ Жовківського РВ ГУМВСУ, майором міліції Тарасом Крілем.

Володимир Босий, резюмуючи роботу «круглого столу», констатував, що за його результатами його проведення буде організовано просвітницьку лекцію для сільських, селищних, міських голів, духовенства, працівників правоохоронних органів та громадськості з метою забезпечення належного збереження в рамках чинного законодавства та європейських стандартів пам’яток історико-культурної спадщини і культових споруд Жовківщини. 

 

Пошук

Жовківщина

Про нас

Корисно

Випадкове зображення

rda_p02.jpg


Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

 1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0 

802161 1654242

1523954433 nez pracya222

 

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

Для прийому дзвінків щодо переїзду жителів АР Крим та південно-східних областей України на Львівщину працює «гаряча» телефонна лінія

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

(252) 21-432

Гаряча лінія з питань надання субсидій

на житлово-комунальні послуги

(252) 61-419

(з 8.00 – 17.00)

Як отримати житлові субсидії?

 

 

 

 

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:
 

Голосування

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті
 

До нас завітало

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні48
mod_vvisit_counterВчора679
mod_vvisit_counterЦього тижня48
mod_vvisit_counterМинулого тижня5822
mod_vvisit_counterЦього місяця16931
mod_vvisit_counterМинулого місяця33283
mod_vvisit_counterВсього2403503

Корисні посилання

Президент України

 

Урядовий портал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гаряча лінія та електронна пошта

для звернень громадян

(також для повідомлення
про будь-які підозрілі дії осіб, 
загострення ситуації,
скоєння правопорушень.
)

zhovkvarda@loda.gov.ua

(252) 21 432

(252) 22 485


Ресторан Сим-Сим