Жовківська районна державна адміністрація | Жовква. Офіційний сайт Жовківської районної державної адміністрації. Новини, Рішення, Про Жовківський район.

На Львівщині відзначають 160-річчя з дня народження Франтішека Ржегоржа

e-mail Друк PDF
.DSC 4571 1507803138 613x394.61875 3 0

Сьогодні, 12 жовтня, у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України відбулось урочисте відкриття Міжнародної наукової конференції “Дала нам Чехія чоловіка з золотим серцем” до 160-річчя з дня народження чеського етнографа, дослідника українського народного побуту Франтішека Ржегоржа.

Із відкриттям конференції усіх присутніх привітав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

“Сьогодні дуже важливо знати, що у нашій історії були люди, такі як Франтішек Ржегорж, які об’єднували народи і я переконаний, що ця конференція дасть чіткий і правильний посил, що українці – велика нація і ми поважаємо усі народи, які є в Європі і в українській історії, тому ми повинні донести до суспільству, що українсько-чеська дружба - це традиція, яка триває роками”, - наголосив Олег Синютка.

Під час зустрічі Генеральний Консул Чеської Республіки у Львові Павел Пашек охарактеризував творчий шлях Франтішека Ржегоржа у контексті національної культурної спадщини, а також зосередив увагу учасників на основних дослідженнях етнографа.

У межах конференції відомі науковці та дослідники творчості Франтішека Ржегоржа взяли участь у секціях та дискусіях щодо парадигми українсько-чеських культурних взаємин та інтелектуального середовища чеського етнографа.

Директор Інституту народознавства НАН України Степан Павлюк наголосив, що своєю працею Францішек Ржегорж підкреслював самобутність українського народу в європейській історії.

“Ця конференція є дуже важливою, оскільки відтворює взаємини двох народів, зацікавлений українською культурою Францішек Ржегорж був послом усіх культурних явищ в Європу і сповіщав про неповторність українського народу. Його місія є гуманістичною щодо того, що народи мають свою самобутність”, - підкреслив Степан Павлюк.

Зазначимо, захід відбувається за патронуванням Генерального Консула Чеської Республіки у Львові та голови Львівської облдержадміністрації.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p08.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні658
mod_vvisit_counterВчора1467
mod_vvisit_counterЦього тижня2125
mod_vvisit_counterМинулого тижня10832
mod_vvisit_counterЦього місяця17629
mod_vvisit_counterМинулого місяця51060
mod_vvisit_counterВсього1711124

Президент України

Урядовий портал