Жовківська районна державна адміністрація | Жовква. Офіційний сайт Жовківської районної державної адміністрації. Новини, Рішення, Про Жовківський район.

Сергій Савчук: Фінляндія готова залучати технології та інвестиції у сферу виробництва енергії з відходів в Україні

e-mail Друк PDF

.61 2

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з представниками фінської компанії «Ferroplan» (https://www.ferroplan.fi/en/main/), яка спеціалізується на реалізації екологічних проектів з переробки відходів та очистки води.

Наразі компанія вивчає можливості встановлення в українських містах сміттєпереробних заводів з подальшим виробництвом енергії. Такі проекти будуть надзвичайно корисні громадам, адже вирішуватимуть екологічні та енергетичні проблеми. Водночас, для інвесторів важливим питанням залишається рентабельність та окупність встановлення подібних об’єктів.

«Щоб підвищити привабливість цих проектів та зміцнити бізнес-зв’язки двох країн, Уряд Фінляндії розробив умови вигідного кредитування компаній під гарантування фінансової компанії «Finnvera» (https://www.finnvera.fi)», - розповіли представники компанії та запевнили, що робота фінського бізнесу на таких умовах дозволить пришвидшити виконання підписаного у цьому році меморандуму про співпрацю України та Фінляндії у сфері відновлюваної енергетики.

У свою чергу, С.Савчук запевнив у значному потенціалі використання відходів для виробництва енергії: «Із 10 млн т. відходів в країні можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1170 млн кВт*год електроенергії в рік. Це дозволить щорічно заміщувати 700 млн м3 газу».

Крім цього, Агентство розробило фінансову модель заводу з переробки 350 тис. т відходів в рік та виробництва енергії. Потужність об’єкту становитиме 4,5 МВт електроенергії та 41 МВт тепла. Такий проект потребуватиме 41 млн євро інвестицій. Якщо проект реалізовувати на вигідних умовах кредитування, передбачених Урядом Фінляндії, то його окупність буде привабливою.

За результатами зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю та проаналізувати як фінські, так і українські економічно вигідні моделі встановлення потужностей з переробки відходів та виробництва енергії. Надалі Агентство опрацює можливості реалізації таких проектів з мерами різних українських міст.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p21.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні839
mod_vvisit_counterВчора1696
mod_vvisit_counterЦього тижня9935
mod_vvisit_counterМинулого тижня10218
mod_vvisit_counterЦього місяця34273
mod_vvisit_counterМинулого місяця44771
mod_vvisit_counterВсього1576020

Президент України

Урядовий портал