Україна та Румунія активізують співпрацю – зустріч президентів

e-mail Друк PDF

.41616 1426602284 613x376.28769230769 3 0

Президент України Петро Порошенко за підсумками своєї зустрічі з Президентом Румунії Клаусом Вернером Йоханнісом заявив про перехід до нового етапу в українсько-румунських відносинах.

«Ми домовились поновити діяльність спільної президентської комісії і провести її наступне засідання під час мого візиту до Бухаресту. Під час змістовних переговорів ми визначили перспективні напрямки співпраці в торгово-економічних, енергетичних, екологічних, транспортних, інфраструктурних та інших сферах, які будуть мати абсолютно конкретний практичний результат», – повідомив Петро Порошенко.

За словами Глави держави, разом з Президентом Румунії вони «успішно обговорили і чутливі питання двосторонніх відносин, включаючи питання каналу Дунай–Чорне море, домовились продовжити конструктивний діалог з цих питань як на двосторонньому, так і на рівні міжнародних організацій». «Сьогодні ми демонструємо, що ми здатні знаходити спільні взаємовигідні рішення проблем, які не вирішувалися довгі роки», – зазначив Президент.

Петро Порошенко висловив ширу вдячність за те, що Румунія першою ратифікувала Угоду про асоціацію України та ЄС. «Це назавжди буде записано в історію україно-румунських відносин. Це також відображає ставлення Румунії до європейської перспективи, перспективи членства України в Євросоюзі», – наголосив Петро Порошенко. Глава держави висловив особливу подяку за готовність Румунії на всіх рівнях відстоювати надання Україні перспективи членства в ЄС.

Президент подякував європейським країнам і Румунії зокрема за постійну і наполегливу підтримку України в питаннях її суверенітету та територіальної цілісності і акцентував увагу присутніх на тому, що «Україна, українські воїни захищають на Сході України свободу і незалежність усіх європейських країн і їхніх народів».

Президенти України та Румунії обговорили і дійшли згоди щодо необхідності неухильного повного виконання Мінських домовленостей. «Україна твердо заявляє про те, що вона буде виконувати кожен пункт», – наголосив Президент.

Глава держави повідомив, що звернувся до румунської сторони з проханням підтримати звернення України до Ради Безпеки ООН і до Ради Євросоюзу щодо направлення миротворців для гарантування безпеки на лінії зіткнення і лінії неконтрольованої ділянки державного кордону. «Це забезпечить більш надійну стабілізацію ситуації і зможе нам допомогти уникнути численних жертв», – наголосив Президент.

Також президенти дійшли згоди щодо необхідності суттєвої модернізації системи безпеки в Чорноморському регіоні.

Окрема увага під час зустрічі була приділена подіям в Республіці Молдова, зокрема в її Придністровському регіоні. «Ми домовилися про координацію наших дій щодо Придністров’я для того, щоб сприяти розморожуванню цього конфлікту і допомогти суверенній та незалежній Молдові відновити свою територіальну цілісність і реінтегрувати придністровський регіон в Молдову», – повідомив Петро Порошенко.

Також, за словами Президента, вони з Главою румунської держави домовилися про значний прогрес у малому прикордонному русі. «Ми дали відповідні завдання нашим міністрам для того, щоб через механізми малого прикордонного руху спростити режим перетину кордону», – зазначив Президент. Будуть дані доручення про створення спільних пунктів пропуску, що приятиме боротьбі з корупцією, спростить перетин кордону, скоротить час та зменшить черги.

Президенти також домовились про підтримку Румунією під час Ризького саміту «Східного партнерства» введення ЄС безвізового режиму для громадян України.

Президент подякував Президенту Румунії за низку ініціатив щодо розвитку «Східного партнерства», які зроблять цей інструмент значно ефективнішим.

У свою чергу Клаус Вернер Йоханніс повідомив, що обговорювались перспективи взаємодії між Україною, Румунією і Польщею як країнами, які мають географічну та історичну близькість. «Я вважаю важливим, що ми маємо кількох сусідів, які поважають кордони. Нам потрібно посилити регіональну співпрацю між Польщею, Україною та Румунією, створити певну групу солідарності. Таке посилення координації в Східній Європі значно посилить співпрацю на регіональному та загальноєвропейському рівні», – підкреслив Президент Румунії.

«Також ми домовилися про те, на що чекають багато громадян нашої країни, – відновлення прямого авіаційного сполучення між Києвом та Бухарестом», – повідомив Петро Порошенко.

Президент Румунії відзначив високий рівень співробітництва у різних сферах – від міжурядових контактів до співробітництва представників ділових кіл двох країн і висловився за пошук шляхів заохочення взаємного інвестування.

Щодо питань енергетичного співробітництва Президент повідомив про низку доручень за підсумками зустрічі. Делегація НАК «Нафтогаз України» відвідає Бухарест для проведення відповідних переговорів.

Петро Порошенко наголосив на важливості цього першого за останні сім років візиту в Україну Глави держави Румунії. «Я не маю жодного сумніву, що характер відносин між нашими країнами буде такий самий, як і між Президентами – дружнім, надійним, довірливим», – підкреслив Петро Порошенко.

 

Пошук

Жовківщина

Про нас

Корисно

Випадкове зображення

rda_p19.jpg


 

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

 1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0 

802161 1654242

1523954433 nez pracya222

 53046531 379814462843193 1043881695234752512 o

opengraph111111

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

Для прийому дзвінків щодо переїзду жителів АР Крим та південно-східних областей України на Львівщину працює «гаряча» телефонна лінія

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

(252) 21-432

Гаряча лінія з питань надання субсидій

на житлово-комунальні послуги

(252) 61-419

(з 8.00 – 17.00)

Як отримати житлові субсидії?

 

 

 

 

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:
 

Голосування

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті
 

До нас завітало

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1
mod_vvisit_counterВчора1629
mod_vvisit_counterЦього тижня4947
mod_vvisit_counterМинулого тижня8483
mod_vvisit_counterЦього місяця23895
mod_vvisit_counterМинулого місяця31478
mod_vvisit_counterВсього2789814

Корисні посилання

Президент України

 

Урядовий портал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гаряча лінія та електронна пошта

для звернень громадян

(також для повідомлення
про будь-які підозрілі дії осіб, 
загострення ситуації,
скоєння правопорушень.
)

zhovkvarda@loda.gov.ua

(252) 21 432

(252) 22 485


Ресторан Сим-Сим