Кредитні афери в Україні: схеми, які використовують шахраї

e-mail Друк PDF

photo 696x435

Серед безлічі афер особливе місце займають кредитні шахрайства. Їх головна небезпека в тому, що жертвою може стати абсолютно будь-яка людина! У зоні ризику як люди, які оформляють кредити, так і ті, хто ніколи навіть не замислювався позичати гроші. Звичайно, потрібно пам'ятати: "береш чужі, а віддавати треба свої". Але іноді виявляється, що віддавати кровні вимагають за "чужі", які ви і в очі не бачили. Ми розкажемо Вам, як не потрапити на гачок зловмисників і як правильно захищатися від неправомірних вимог.

Схема №1: Небезпечний інтернет

Розвиток інтернет-технологій полегшив життя сучасній людині. Практично будь-який платіж можна зробити, не встаючи з дивана: заплатити за "комуналку", поповнити мобільний телефон і навіть оформити онлайн-кредит. Такі зараз видають багато великі банки і маленькі контори, а для отримання грошей достатньо відправити скан-паспорта та ідентифікаційного номера. Суми видають невеликі – як правило, до 5 тис. грн. Але цих мікрокредитів можна взяти багато в різних організаціях, і вийде непоганий заробіток. Таку схему і провертають аферисти: вони крадуть персональні дані українців і оформляють позики. Жертвами найчастіше стають люди, які зобов'язані розміщувати скани паспортів у відкритому доступі: керівники фірм, відповідальні особи, підприємці, що працюють на платформі державних закупівель.

Також персональні дані можуть красти в паспортних столах і ломбардах, у відділах кадрів підприємств і інших місцях, де вимагають надати паспорт і роблять його копію. Але головна небезпека афери в тому, що жертва навіть не підозрює, що на неї оформили кредит, а відсотки набігають дуже швидко. А коли до вас прийдуть колектори, виявиться, що ви винні банку круглу суму.

Що робити

Діяльність компаній, що видають онлайн-мікрокредити, є цілком законною. Відразу після появи такої послуги вищеописане шахрайство було дуже поширене. Але бізнес швидко адаптується до таких випадків: зараз майже всі такі фірми співпрацюють з банками і роблять верифікацію через діючі банківські карти. Це означає, що якщо, наприклад, чоловік вирішить оформити кредит на ваш паспорт, але гроші отримати на свою карту – система не пропустить. Існують і інші ступені перевірки. Популярною мірою захисту зараз є надання не тільки скан-копії документа, а й фото власника з цим документом. Завдяки цьому можна швидко провести верифікацію особистості.

Тому ніколи і нікому не надсилайте свої фотографії з паспортом! Іноді чоловіки на сайтах знайомств можуть просити подібні знімки під різними "солодкими" приводами: наприклад, обіцяють тур на Мальдіви, для оформлення якого нібито потрібно ваше фото з документом в руках. Взагалі єдиний спосіб захиститися від кредитних афер – не поширювати свою конфіденційну інформацію. І в жодному разі не залишайте свій паспорт у заставу! Вимога зробити це – абсолютно незаконна.

В яких випадках така афера можлива? Шахраї можуть оформити кредит за скан-копіями ваших документів, якщо у схемі задіяні безпосередньо працівники банку або іншої компанії, яка видає онлайн-мікрокредити.

Що ж робити, якщо ви стали жертвою? По-перше, напишіть звернення до фінустанови на ім'я директора – з інформацією, що ви кредит не брали, і має місце шахрайство. По-друге, потрібно написати скаргу в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, – щоб вони провели перевірку фінансової установи через видачу кредиту шахраям. Якщо ж установа ніяк не реагує на вашу скаргу і продовжує вимагати повернення кредиту, повідомте у правоохоронні органи про шахрайство.

Якщо є докази, що людина кредит не брала (наприклад, гроші надійшли не на її банківську картку), можна звернутися до суду з позовом про визнання договору кредиту недійсним.

Схема №2: Відповідає поручитель

Останнім часом поширеними стали випадки, коли українців призначають поручителями за чужими кредитами. Як правило, ці люди ні про що не підозрюють і з позичальником-аферистом ніколи не зустрічалися. А ось шахрай знає про вас багато, в тому числі всі контактні дані. Він законно оформляє на себе кредит і вказує вас поручителем. Потім зловмисник безслідно зникає, а вас починають тероризувати колектори.

Багато людей не розуміють всю небезпеку цієї ситуації і вважають, що нічого нікому не винні, оскільки не підписували договір. Але насправді неправдиве поручительство може спричинити за собою дуже серйозні проблеми. Адже згідно із законом вантаж погашення кредиту лягає саме на ваші плечі! І ви повинні повернути банку суму, яку взяв аферист. Нема грошей? Для колекторів це не перешкода: вони спробують конфіскувати ваш транспортний засіб, нерухомість і будь-яке цінне майно. Крім того, вам будуть постійно погрожувати, можуть заборонити виїжджати за кордон, а цей випадок відзначать у вашій кредитній історії. Якщо в майбутньому захочете взяти кредит, шанси отримати його будуть мінімальними.

Що робити

Якщо отримали дзвінок від колекторів, не панікуйте. Вимагайте надати вам реквізити договору поручительства (дата, місце, фінорганізація, хто боржник). Потім перевірте інформацію про себе в реєстрі боржників і реєстрі судових рішень – щоб точно знати, чи існує борг і чи розпочата процедура виконання судового рішення.

Знайшли себе в реєстрі? Підставою для поручительства є договір поручительства. Він повинен бути складений у письмовій формі і підписаний двома сторонами – банком і самим поручителем. Якщо ви нічого не підписували, то повертати кредит не зобов'язані. Будь ласка, повідомте колекторам, що ви не ставили підпис під договором і їх вимоги не обґрунтовані.

Також можна подати скаргу в банк або фінустанову з інформацією про шахрайство. Дзвінки все одно не припиняються? Ідіть в поліцію і пишіть заяву про вимагання. Якщо ж вам показують документ з вашим підробленим підписом, звертайтеся до суду і вимагайте визнати договір поруки недійсним. Щоб довести, що підпис не ваш, заявіть клопотання про призначення почеркознавчої експертизи.

За матеріалами інтернет-видання «Сьогодні»

 

Пошук

Жовківщина

Про нас

Корисно

Випадкове зображення

rda_p14.jpg


 

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

 1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0 

802161 1654242

1523954433 nez pracya222

 53046531 379814462843193 1043881695234752512 o

opengraph111111

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

Для прийому дзвінків щодо переїзду жителів АР Крим та південно-східних областей України на Львівщину працює «гаряча» телефонна лінія

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

(252) 21-432

Гаряча лінія з питань надання субсидій

на житлово-комунальні послуги

(252) 61-419

(з 8.00 – 17.00)

Як отримати житлові субсидії?

 

 

 

 

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:
 

Голосування

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті
 

До нас завітало

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні445
mod_vvisit_counterВчора862
mod_vvisit_counterЦього тижня6775
mod_vvisit_counterМинулого тижня6359
mod_vvisit_counterЦього місяця16135
mod_vvisit_counterМинулого місяця34667
mod_vvisit_counterВсього2750576

Корисні посилання

Президент України

 

Урядовий портал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гаряча лінія та електронна пошта

для звернень громадян

(також для повідомлення
про будь-які підозрілі дії осіб, 
загострення ситуації,
скоєння правопорушень.
)

zhovkvarda@loda.gov.ua

(252) 21 432

(252) 22 485


Ресторан Сим-Сим