Участь людей з інвалідністю в житті суспільства є однією з ключових передумов становлення України як європейської держави – Президент

e-mail Друк PDF
cc16bb3197e5c4c5eaff6e5b54dc9259 1543861824 extra large 1543908895 613x398.16355140187 3 0

Президент Петро Порошенко наголошує, що ніколи раніше влада не приділяла стільки часу і стільки уваги проблемам осіб з інвалідністю. І питання забезпечення активної участі осіб з інвалідністю у суспільному житті є одним із важливих питань, якими опікується влада.

«Забезпечення наскрізної участі людей з інвалідністю в житті соціуму є однією з ключових передумов становлення України як європейської держави. Це тест, це лакмусовий папірець. Якщо ми йдемо в Європу, якщо ми вносимо конституційні зміни про майбутнє членство в ЄС та НАТО, ми маємо відповідати певним критеріям. І хочу окремо наголосити – цей критерій один із основних. І саме тому це так важливо. І саме тому це справа Президента. І саме тому я зараз на цій нараді», - сказав Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що протягом 2017-2018 років Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продемонструвало абсолютно глибоке розуміння проблем, які постають перед людьми з інвалідністю, а також дуже активну позицію на виконання і звернень Президента, і звернень Уповноваженого Президента з прав людей з інвалідністю, і в співпраці з громадськими організаціями для того, щоб ці позиції вирішувати.

Президент підкреслив, що Україна з першого дня незалежності прагнула якнайповніше реалізувати права людини, які стали основним змістом нашої Конституції. Разом з усім міжнародним співтовариством Україна продовжила створення системи захисту прав тих людей, які потребують цього захисту точно найбільше, зокрема осіб з інвалідністю. Для цього десять років тому була підписана Конвенція про права осіб з інвалідністю, яка є визначальним міжнародно-правовим документом для органів влади під час формування та реалізації державної політики у сфері прав людей з інвалідністю.

«З того часу Міжнародний день осіб з інвалідністю став і для органів влади, і для органів місцевого самоврядування, для громадських організацій і для всіх громадян дуже гарною нагодою певного підведення підсумків що зроблено до цього і накреслення планів на майбутнє – що нам зараз треба зробити», - констатував він.

«Ми даємо оцінку державній політиці – наскільки ми наблизилися до повної реалізації прав і просто, знаєте, не гучних лозунгів, а просто повсякденних потреб осіб з інвалідністю і як широко суспільство відкриває можливості для реалізації їхніх прагнень, надій, сподівань. Я хочу нагадати всім – йдеться не про одну, не про тисячу і не про десяток тисяч людей. Йдеться про 2 млн 630 тис наших співгромадян», - також підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що останнім часом Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю і особисто її керівник Валерій Сушкевич на всіх міжнародних майданчиках привертає увагу до такого тяжкого наслідку російської агресії як порушення прав осіб з інвалідністю.

«Проте хочу окремо наголосити – агресія аж ніяк не припиняє наших зусиль із забезпечення прав осіб з інвалідністю по всій території нашої держави. І це є абсолютно моя чітка вказівка, що ми маємо працювати предметно і тому наша сьогоднішня нарада присвячена дуже конкретному питанню: створенню безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю», - підкреслив Президент.

Водночас Глава держави запропонував не робити акцент лише на доступності до фізичного оточення, хоч доступність у широкому розумінні є одним з основних восьми ключових принципів Конвенції про права осіб з інвалідністю.

«Йтиметься про доступність у широкому сенсі цього слова, про її значущість у всіх без винятку сферах життєдіяльності та про спрямування на реалізацію принципу доступності роботи всіх без винятку органів влади», - сказав Петро Порошенко.

Жовківщина

Корисно

Випадкове зображення

rda_p24.jpg

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

1 2 768x400346416

5a7acda4b8b14104895330

banner160x236meet your child

1 1497598187 300x198.9539748954 1 0

1523954433 nez pracya222

ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

0-800-501-727

Жовківська райдержадміністрація

Гаряча лінія з питань надання субсидій

(з 8.00 – 17.00)

Громадське опитування «В якому місці має бути встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченка у м. Жовква?»

Насамперед визначимо місце де постане Кобзар. Пропонуються такі місця:

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті

До нас завітало

mod_vvisit_counterСьогодні231
mod_vvisit_counterВчора692
mod_vvisit_counterЦього тижня7305
mod_vvisit_counterМинулого тижня9258
mod_vvisit_counterЦього місяця18045
mod_vvisit_counterМинулого місяця28936
mod_vvisit_counterВсього2458533

Президент України

Урядовий портал